Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler

Cihan “İzmit Dokümantasyon Merkezi”n de…

kocaeli-dokumentasyon-merkezi- (3)Sitemiz Haber Müdürü, Geyve Yerel Kültür Derneği Başkanı ve Araştırmacı Yazar Namık Cihan, Kocaeli İli Kültür Müdürlüğü Dokümantasyon Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşmacı oldu.

Yazar Cihan, Dokümantasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Müzeyyen Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Feray Karadeniz, Dilek Ayrıbaş, İlker Kumral, Emrullah Durak, Osman Nuri Cebe, Necmettin Metin, Haluk Korucuoğlu, Necdet Güler den oluşan kurula bilgiler verdi ve yöneltilen soruları cevapladı.

Konuşma konuları; Geyve çevresindeki ılıca ve içmeler, ortaköy yerleşkesi ve burmacı – burmacıklar kimlerdir idi.

Cihan, ılıca ve içmelerin yöredeki önemi ve kalkınmaya etkileri konularında açıklamalarda bulundu. Ortaköy (Kulfallar Mahallesi ile Kamışlı Mahallesi arasında kalan saha) yerleşkesinde önce yaşayanlar ve bu günkü durumunu açıkladı. Burmacı- Burmacık ne demek, neden o yörede yaşayanlara böyle deniyor? Erzincan-Eğin de yaşam konularında bilgiler verdi.

Merkez Yön. Kur Başkanı Müzeyyen Ünal katılımcılara; “İzmit Sancağındaki Şifa Kaynakları” konuları bilgilendirmelerde bulundu.

Ünal konuşmasında : “Türkiye Cumhuriyetinin inşası sırasında Avrupalı mimarlar ülkemize geliyorlar. Sağlıkla ilgili olanlar ayrı görevler yapıyorlar. Termal kaynakları araştırıyorlar. Taşıma su ile ihtiyaçların giderildiği dönemde termal uygulamalar çok değerli.” Dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

1952 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle