Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, Videolar

Çiftlik Bank’ın Taraklıdaki Çiftliğine tedbiren el konuldu!

Çiftlik Bank’ın Taraklıdaki Çiftliğine tedbiren el konuldu!

Sakarya’nın Taraklı İlçesinde büyük bir açılışı ile Ulusal Basında günlerce yer alan “Çiftlik Bank”ın Mavi yumurta tesisleri Taraklı şubesine Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tedbir amaçlı el konuldu.

Geçtiğimiz aylarda Taraklı Kaymakamlığının soruşturma talebi üzerine Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve öğrenildiği kadarıyla Şirketin usulsüz faaliyetleri hakkında önemli doneler elde etmişti.

Soruşturmanın ardından 20 Bini aşkın tavuğun bulunduğu tesisler, Geyve Cumhuriyet Savcısı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerde arama yapıldığı ve işletmeye ait çok sayıda evraka tedbir amaçlı el konulduğu öğrenildi.

Mağdurlar Taraklıdaki tesislerine geldi

Bugün ‘’Çiflik Bank’’ yönetim kurulu başkanı Niyazi Karakoç’un şirket Ceosu Mehmet Aydın tarafından kandırıldığını açıklaması ve şirket merkez binasının sessizce boşaltıldığın öğrenilmesi üzerine onlarca ‘’Çiftlik Bank’’ üyesi Taraklıdaki sözde mavi yumurta damızlık tesisine akın etti.

Çiftlikte 20 Bini aşkın tavuk var

Tavukların bu işlemler süresince zarar görmemesi için çalışanlar yediemin olarak görevlendirildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri nöbette

Öfkeli kalabalığın olası taşkınlığını önlemek amacıyla tesis önünde Jandarma güvenlik çemberi oluşturdu. Ayrıca tesis içerisinde yaklaşık 20 bin civarında tavuğun olduğu ancak bu tavukların normal yumurta tavuğu olduğu ve henüz yumurta üretimi yapılmadığı anlaşıldı.

Tesis önünde bekleyişini sürdüren mağdurlar İlçe Jandarma Karakoluna şikayetleri alınmak üzere yönlendirilirken, Savcılığın şirketin ve şirket yönetici ortaklarının mal varlıklarına ve banka hesaplarına tedbir koyduracağı öğrenildi.

Murat DİRİ-Taraklımedya/ÖZEL HABER

HABER VİDEOSU

2940 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle