Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Aralık 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Çiftlik Bank’a Soruşturma…

Çiftlik Bank” a Soruşturma…

Taraklı İlçesinde düzenlenen bir açılışı ile Ulusal Basında günlerce yer alan “Çiftlik Bank” a Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Başsavcılığın soruşturması ardından, Taraklı Kaymakamlığı da firma ile ilgili inceleme talebinde bulundu.

Taraklı Kaymakamlığının 24.11.2017 tarih ve 90761896-491.03-E.597 sayılı yazısında şu bilgiler yer almaktadır: “Açılan tesisin etlik piliç üretimi açısından kapasitesi 100 bin dir. Ancak yumurta üretimi için bu kapasite 50 bin dolayında kaldığı halde günlük 80 bin yumurta üretileceği vaat edilmektedir. Ellerinde 5 bin mavi yumurta yumurtlayan tavuk olduğu söylendiği halde 5 milyon üretim hedeflendiği ifade edilmiştir.Böyle bir hedefin, vatandaşın para kazanma güdüsünün istismar edildiği açıktır. Zira böyle bir hedefin gerçekleştirilmesi on yıllar alacak bir projenin sonucudur….Söz konusu açılışta kendi amblemleriyle dağıttıkları sucuk kaşar vb ürünlerin başka küçük firmalara ürettirilerek sadece etiket yapıştırdıkları şirketin üretim bazında bir faaliyetinin henüz olmadığı görülmüştür… Bu sebeplerle bir çeşit saadet zinciri olduğu konusunda şüphe uyandıran şirket hakkında vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek adına kapsamlı bir soruşturmanın yapılmasını rica ederim.”

Taraklı – Göynük Karayolunun Ekinciler Köyü yakınlarında geçen ayda açılan “Mavi Yumurta Damızlık Tesisi” ile ilgili olumsuz bilgiler gelmekte. Gümrük ve Tekel Bakanlığı, vatandaşlar tarafından, saadet zinciri olduğu gerekçesiyle şikayet konusu olan “Çiftlik Bank ” isimli sanal oyun hakkında inceleme başlatmıştı. Bir soruşturmanın da, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıldığı öğrenildi.

Sabah Gazetesinden Metin Can’ın haberine göre Çiftlik Bank (www.hurriyet.com.tr/haberleri/çiftlik-bank) adıyla hemen hemen her yerde karşılaşılan oyuna polisten doktora, hatta iş adamına kadar on binlerce kişi 1 milyara yakın para yatırmış durumda. Üyelerin %40 nın sistemde en az yüzbin TL ve üzerine birikimi var. 200 bin TL yatırana aylık 50 bin TL kazanç vaat eden sistem sanal tavuk satıyor.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

5103 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle