Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ekim 2014 | Gündem, Siyaset

CHPli Nazlıaka’dan Bakan İslam’a “istifa” çağrısı!

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ı istifaya çağırdı.

chpli-nazliaka-dan-bakan-islam-a-istifa-cagrisi

Aylin Nazlıaka, düzenlediği basın toplantısında, kadın cinayetlerine değindi. Türkiye’de Eylül ayında 23 kadın öldürüldüğünü, 8 kadına ve kız çocuğuna tecavüz edildiğini belirten Nazlıaka, 47 kadının yaralandığını, 12 kadına ve kız çocuğuna da cinsel tacizde bulunulduğunu söyledi. Nazlıaka, karısının kafasını ütüyle ezen bir erkeğin “Eşimi ben öldürmedim, Ergenekon öldürdü” diye kendini savunduğunu belirtti.

“Elleri kırılsın diyerek, sorumluluktan kaçtı”

Kadın cinayetlerindeki tablo böyle iken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın kadına yönelik şiddetle mücadele etme biçiminin “beddua etmek” şeklinde olduğunu kaydeden Nazlıaka, “Kadın cinayetlerine çözüm olarak ‘elleri kırılsın’ demeyi seçmiştir. Geleneksel düşünce yapısı ve toplumsal cinsiyet rollerini zihin yapısında aşamayan İslam, var olan egemen zihniyeti tüm konuşmalarında yeniden üretmektedir. Kadın katillerine ‘elleri kırılsın’ diyerek sorumluluktan kurtulabileceğini sanan Ayşenur İslam’ın istifası için sadece bu söz bile yeterlidir” diye konuştu.

CHP resmi twitter sayfasında da paylaşıldı

Öte yandan CHP’nin resmi twitter sayfasında Aylin Nazlıaka’nın, Bakan İslam’a istifa çağrısı takipçilerle paylaşıldı.

Twitterda, Nazlıaka’nın sözlerine ve konuyla ilgili CHP’nin resmi web sitesinde yayınlanan habere yer verilirken, “Ankara milletvekilimiz Aylin Nazlıaka Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı istifa etmeli dedi” ifadesine yer verildi.

Haber:Hülya Sürücü

1343 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle