Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE ZİYARETLERİNDE

DSCF6349Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve İlçe Başkanlıkları, ilçelere yönelik düzenlenen ziyaret programının ilk gününde Geyve ve Pamukova’daydı.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci’nin de katıldığı programa, İl Başkanı Ecevit Keleş, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Azize Çeroğlu, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yalçın Ekşioğlu, İl Kadın Kolları Sekreteri Tülay Ataoğlu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve çok sayıda partili ilçe ziyaretlerinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

İlçe ziyaretlerine Geyve’den başlayan heyet, İlçe Başkanı Erol Akyel, Eski İlçe Başkanı Atilla Zeytinoğlu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle Geyve İlçe Başkanlığı’nda buluştu. Program, Milletvekili Kemal Ekinci ve İl Başkanı Ecevit Keleş’in ilçe başkanlığında açıklamalarının ardından esnaf ziyaretleriyle devam etti.

KEMAL EKİNCİ,” GÖZ YUMMAYIZ ”

Geyve İlçe Örgütü’nde partililere hitap eden Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, halka dinsel bir motive uygulandığını söyleyerek,”İnsanın inancı başka, o insanın inancını siyasete yansıtılması başka bir durum. Bugün uygulanan bir motivasyondur. Türkiye’nin başında oynanan oyunun bir sebebi var. Sebebi ortaya getireni var. Amerika gibi bir illet olduğu sürece dünyanın başında, biz her zaman bu tür sorunlarla muhatap olacağız.”

Kemal Ekinci,“ Tesadüf müdür, gerilim yaşandığında bir günde Obama müdahale etti ve
İsrail’in özür durumu oluştu. Şimdi  yeni bir işin peşindeler. Önce PKK’yı meşrulaştıracaklar, siyasallaştıracaklar, onun arkasından muhtemel planı savunacaklar, Türkiye’yi de bu işte kullanacaklar. İşte Türkiye, bu işin içine girdiğinde parçalanacak. Bu duruma karşı direnmenin yolu ise, biz yine eşitlik ve yurttaşlık, temel hak ve özgürlüklerden sapmadan, bu söylemlerimizi devam ettireceğiz ama ne Türkiye’nin eyaletlere ayrılmasına göz yumarız ne de kimse buna teşebbüs edecek, bizim anlayışımız bu.”sözlerini ifade etti.

ECEVİT KELEŞ, “CHP VARSA VATAN BÖLÜNMEZ”

İl Başkanı Ecevit Keleş ise 1989 raporuna değindi. Keleş,” 1989 raporunda, bugün AKP’nin demokrasi safsatası olarak öne sürdüğü tüm konuların çözümü sunulmuş bir haldedir. 89 raporunda, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm vatandaşların, eşit yurttaş olarak gördüğü, doğuda yapılacak yatırımlara kadar askeri müdahalelere kadar orada o gün yaşanan olağan üstü şartların kaldırılması her şeyin olduğu bir rapordu. Biz bunu ortaya koyduğumuz zaman dünyalar yıkıldı. Bugün AKP bundan daha ileri bir çerçeveyle hareket ediyor ve ülkenin bölünmesi noktasında eyalet sisteminin oluşturmaya çalışıyor. Kürtlerin temsilcisi PKK olamaz. PKK bir terör örgütüdür. Kürt kökenli vatandaşlarımız da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Benim gibi sizin gibi bu ülkenin vatandaşıdır. Kimse merak etmesin, Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin sigortasıdır. CHP varsa vatan bölünmez, buna hiç kimsenin gücü, kuvveti, kudreti yetmez.”dedi. 

1777 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle