Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

CHP Başkanı Isır’dan Alifuatpaşa’da Esnaf Ziyareti

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Geyve İlçe örgütü ile birlikte Alifuatpaşa’da esnaf ziyaretleri yaptı. Vatandaşların ve esnafların sorunlarını dinledi. Alifuatpaşa’nın her dönem mağdur edildiğini söyleyen Isır, “Biraz sabır” dedi.

BAŞKANLARIN SOĞUKLUĞU HİSSEDİLİYOR

Alifuatpaşa’nın sorunlarını bildiklerini ve çözüm için geleceklerini söyleyen, CHP İl Başkanı Isır, “Alifuatpaşa yıllardır ihmal ediliyor. Belde iken ilçe sözü verilip mahalleye çevrilen Alifuatpaşa her dönem mağdur ediliyor. Büyükşehir Belediyesi’nden de, Geyve Belediyesi’nden de yeterli desteği hiçbir zaman alamıyor. Bölge de zaten iki belediye başkanın birbirine karşı soğukluğu hissediliyor. Belediye başkanlığı, yurttaşlara hizmete kendini adayanların yaptığı bir görevdir. Umut ediyoruz ki, Büyükşehir ve İlçe Belediyesi arasında var olduğu söylenen ayrışma dedikodudan ibarettir” dedi.

MAHALLEYİ İKİYE BÖLEN HAT

Alifuatpaşa’nın en büyük sorunu tren yolu geçidi olduğunun altını çizen Isır, “Bu geçit mahalleyi ikiye bölmüş durumda. Ayda bir iki gün çalışan asansörlü bir üst geçitle sorunu çözmeye çalıştılar. Alt geçitle trafiğe açılacak bir durumu da, Dünyada eşi benzeri olmayan bir köprü yolla çözmek, tamamen israftır. Ne köprü, ne asansörlü üst geçit. Vatandaşın istediği, sadece trafiğe açık bir altgeçit” şeklinde konuştu.

İSTASYON ATIL LOJMANLARIN AKIBETİ BELLİ DEĞİL

1890’lı yıllarda yapılan tren istasyonun atıl durumda, çalışanların durumunun belli olmadığını da ileri süren İl Başkanı Isır, “Yaklaşık 15 lojman kimlere satılacak, ileriki günlerde göreceğiz. İki adet lojman Anıtlar Kurumundan izin alınıp restore mi edilecek, yoksa bilinmez bir yol mu izlenecek.

MÜZENİN KAPISINDA KİLİT VAR

Alifuat Cebesoy Müzesi ise kapalı. Ziyaret etmek isterseniz Geyve Belediyesini arayacaksınız. Bir görevli gönderip açacaklar. Eskiden Haftada 5-6 otobüs ziyaretçinin gelip, ziyaret ettiği müzenin kapısında kilit var” dedi.

YÜKSEK OKUL KAPATILIYOR

Eski beldede yüksekokulun kapatılmaya çalışılması ise esnafı tedirgin ettiğini de kaydeden Isır, “ Eski yürüyüş yolu ise moloz yığını olmuş. Alifuatpaşa’nın hak ettiği hizmetleri alması için çalışacağız. Bunu birlikte başaracağız. 31 Mart 2019 bu şehrin kaderinin değiştiği tarih olacak” dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

1260 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle