Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Mart 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

CECELER’e ORKÖY Desteği…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Akdoğan Şefliği sorumluluk alanında ki CECELER mahallesinde, 2017 yılı ORKÖY Programı Kapsamında SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ için kredi verilmesi amaçlı toplantı düzenlendi.

Toplantıya; Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Akdoğan Şefi Medine Pehlivan başkanlığındaki İşletme Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Başvurular öncesinde işletme şefi kısa bilgilendirmeler yaptı ve soruları cevaplandırdı. Baş vuruların alımı sonrası sayısal çokluk oluşunca kura ile gerekli 5 kişi tespit edildi.

Ceceler Mahallesinde çekilen kura sonucunda kredi talep hakkı kazananlar; Arif DEMİR, Cevdet ÇETİNKAY, Ertan ÖZ, Hüseyin KESKİN, Atıf ÇETİNKAYA.

Akdoğan İşletme Şefi Medine Pehlivan konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: ” Orköy Programı Kapsamındaki bu kredi uygulamasında 5 kişinin alma hakkı vardı. Kişi başı verilecek olan rakam 19 bin TL. Gebe düve almaları, en az 3 aylık gebe olması gerekiyor. Uygulamada herkes bir birine kefil oluyor. Bir kişinin iki kefili olacak. Bütün işlemler bitince dosyalar tanzim olunacak ve kendilerine para yatırılacak. Paranın faizi yok. Paranın %20 si hibe. Taksitlerin düzenli ödenmesi gerekiyor. Düzenli ödemeler olursa bu koşullar geçerli. Ödemeler bir yıl ödemesiz ve 5 yılda ödenecek. Kişiler alacakları hayvanları kendileri bulacaklar ve tabi ki istenilen koşullara uygun olacak. Yerli ırk olması koşulu var. Talep eden kişilerin o mahalle nüfusuna kayıtlı olması ve o mahallede yaşaması gerekiyor. Daimi işçi, emekli, memur olmaması gerekiyor. Yıl içinde bizlere farklı mahallelerden dilekçeler geliyor. Bizler bu dilekçeleri değerlendiriyoruz ona göre mahalle saptamalarını yapıyoruz, genel müdürlüğe bildiriyoruz , onlar da şeflik bazında ödenek dağılımı yapıyorlar. Benim sorumluluk alanımda iki mahalle var kredi alabilecek, biri CECELER Mahallesi diğeri HİSARLIK mahallesi.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3208 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle