Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

” ÇAY  EVLERİ ”  Yükseliyor…

geyve-cay koyu-yeniden-insa-ediliyor- (21)Geyve İlçesi Çay Mahallesinin yeni yerleşke inşaatları denetlendi.

Sakarya Vali Yardımcısı Rauf Ulusoy, Sakarya İl AFAD Acil Durum Müdürü İsmail Dilaver, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’dan meydana gelen heyet, Çay Mahallesinin yeni yerleşkesinde yapımı hızla devam eden inşaatları ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı. Çay mahallesi Muhtarı Suat Kolsuz da heyete eşlik etti.

Yaşanılan erozyon nedeni ile yeni bir yerleşkeye taşınan Çay Mahallesi için yapılan evlerin hızla yükseldiğini görmek yetkilileri mutlu etti.

İnşaatı devam eden evlere girilerek, yetkililerin verdiği bilgiler dinlendi.

İl AFAD Acil Durum Müdürü İsmail Dilaver şu bilgileri verdi. ” Çay Mahallesinde 36 ev yapılacak. Evler, 600 m2 arsa içine yapılacak ve 100 m2 olacak. Kalan 500 m2 arsayı ev sahipleri samanlık veya ahır yapılması gibi değerlendirecekler, isteyen yapar isteyen yapmaz. Eski köyde yaşayanların bu ölçüde bir arsaları yoktu. Köyün su deposu ve isale hattı yapılıyor. Elektrik şebekesi SEDAŞ tarafından yapıldı. Direkten eve almak  vatandaşın işi. Yapımı hızla devam eden evlerin tamamı ilkbahar sonunda teslim edilebilir.”

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

10756396_888257161187417_820093358_o

3343 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle