Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Çanakkale’den Sur’a Dua

geyve-esme-mahallesi-canakkale-zaferi-coskusu- (7)Geyve Eşme EBED Vakfı tarafından düzenlenen  “Çanakkale’den Sur’a Dua” programına yoğun katılım gerçekleşti.

Geyve Eşme Mahallesinde 18.Mart Şehitler Günü münasebetiyle düzenlenen programda Çanakkale Şehitleri ile tüm şehitlerimiz anıldı.

Esme imam hatibi Ahmet Taşçı hocaefendi bu haftaki sohbetinde Çanakkale’den Sur’a adlı programında şehitliğin önemini vurgulayarak güzel bir gece yaşattı. Ahmet Taşçı hocaefendi, düşmanın Çanakkale’yi geçemediğini ancak bugün düşmanın kültürleri ve örflerini bizlere empoze ederek amaçlarına ulaştıklarını ifade etti.Bölge ülkelerinin işgal edilmesiyle yeni bir haçlı savaşıyla karşı karşıya bulunulduğunu vurgulayan Taşçı Hocaefendi “Dedelerimizin Çanakkale ruhundan daha çok bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Coğrafyamızdaki bu gelişmeler 1000 yıl önderlik yapmış olduğumuz İslami hayatın doğum sancılarıdır” dedi.

Yaklaşık iki bine yakın katılımın gözlendiği, dinleyenlerin gözyaşlarına hakim olamadığı gecede manevi yüklü duygusal anlar yaşandı.

Eşme Mahallesindeki “Çanakkale’den Sur’a Dua programı  pilav, ayran  ikramıyla son buldu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1659 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle