Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Şubat 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Çamlık’ta Genç Çiftçi Projesiyle Bir İlk..

ÇAMLIK’TA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİYLE BİR İLK..

Geyve Çamlık köyünde “Genç çiftçi projesi” desteklemesiyle bir ilke imza atıp sera kuran Can Tuzla ilk hasadını yaptı.

Genç Çiftçi Projesiyle

Tarım ve Orman Bakanlığının Genç Çiftçi projesiyle desteklenen ve Çamlık Köyünde Olurmu, olmazmı tereddütü ve başarabilecekmiyiz umuduyla başlanan sera faaliyetinde gelinen nokta üreticiyi sevindirirken diğer üreticilere de örnek oldu.

Bölgenin sebze ve meyve ambarı olan Geyve Ovasında alışık olduğumuz seracılık faaliyetine ilaveten bir ilke imza atılarak 450 metre rakımda Çamlık köyünde kurulan marul serasında ilk ürün yetişti.

Çamlık’ta bir ilk

Başarı hikayesini kendisinden dinlediğimiz Can Tuzla; Memleketim Geyve Çamlık ama Kocaeli İzmit’te yaşıyordum.Asıl mesleğim Muhasebeci ve uzaktan eğitim ile üniversite okuyorum.Geyve İlçe tarım ve Orman Müdürlüğüne yapmış olduğum müracaat sonrası Genç Çiftçilerin desteklenmesi projesinden yararlanma hakkı kazandım.Muhasebe işimi bırakarak Geyve Çamlık köyüne memleketime geri dönerek dede mesleği olan çiftçiliği sera ile yapmaya karar verdim. Çamlık köyünde bir ilke imza atarak sera kurdurdum.Bu bölgeyi bilen ve bu bölgede yaşayan çoğu kişiler sera olmaz diyerek ön yargı ile yaklaştılar ama ben kıvırcıkları ektim büyüttüm ve hasada başladım.Nasip Olursa 1 hafta sonra domatese girmeyi düşünüyorum, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4807 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle