Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Mayıs 2012 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Geyve Ormanlarında ‘Çam Kese Böceği’ İle Mücadele Devam Ediyor…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü koruma sahası içinde yer alan çam ormanlarındaki zararlılardan olan ‘çam kese Böceği’ ile mücadelenin aralıksız devam ettiği açıklandı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Doğançay İşletme Şefi Şevket Köksal yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: ‘Çam ormanlarımızda bulunan zararlılardan olan ‘Çam Kese Böceği’ ile mücadele takvimimiz devam ediyor.  Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından üretilen KOLOZOMA tırtılını böceklerin görüldüğü sahalarda toprağa gömüyoruz. Üreyerek çoğalacak olan Kolozoma böcekleri sayesinde biyolojik mücadele yapıyoruz. Bu günkü çalışmalarımızda; Köprübaşı Köyü 164 nolu bölmede ve Doğançay Köyü 49 nolu bölmede çalışmalar yaptık.’

Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal kısa açıklamasında: ‘Çam Kese Böceği ile mücadelemiz, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü OZM Şube Müdürlüğü desteği ile aralıksız sürecektir. Geçen yıllarda yaptığımız mücadelenin amacına ulaşması yani kese böceklerinin oldukça azalması bizlerin mücadele azmini arttırdı.’ Dedi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3379 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle