Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Temmuz 2011 | Manşet

 

Bu Gece Rahmet gecesi..

İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biri olan, günahların affı ve  kulların temize çıkarılması anlamına gelen Berat Kandili, ’’Rahmet Gecesi’’ olarak da adlandırılıyor.

Kur’an-ı Kerim’in dünyaya toptan indirildiği gece olarak da bilinen bu gün,  bazı alimlerce kıblenin Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dan Mekke’deki Kabe  istikametine çevrilmesinin Hicret’in ikinci yılında Berat Gecesi’nde  gerçekleştiğini kabul etmeleriyle de ayrıca önem arz ediyor.

Gecenin manevi değeri dolayısıyla namaz, Kur’an tilaveti, zikir, teşbih ve istiğfarla geçirilmesi, bu gece vesilesiyle muhtaçlara yardım ve benzeri hayırlı amellere özel bir önem verilmesi müstehaptır.

Bu bakımdan tam bir ihlasla çalışıp ihyasına gayret gösterebildiğimiz takdirde Berat Kandili elli bin senelik bir ibadet hayatının sevabını bir gece içinde bize kazandırabilir.

Bu vesile ile https://geyvemedya.com ailesi olarak tüm islam aleminin Berat Kandilini tebrik eder Cenab-ı Hak”tan hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz.

 

653 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle