Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Bayatlılardan Ahde Vefa

geyve-bayattan-sehit-ailesine-taziye-ziyareti- (1)Geyve ilçesi Bayat Mahallesi sakinleri bir ahde vefa örneği sergiledi.

Bayat Köyü sakinleri, Pamukova’lı şehit Uzman Çavuş Gürsel Demir’in ablası olan ve Bayat mahallesinde beş sene görev yapan sağlık personeli Yüksel Sakarya’yı unutmayarak Eskişehir’de taziye ziyaretinde bulundular.

Şehit Düştü

Geyve Pancar Kooperatifinde çalışan Nusret Sakarya’nın kayın biraderi, Geyve Devlet Hastanesinde ebe Yüksel Sakarya’nın kardeşi Uzman Çavuş Gürsel Demir Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam eden operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu.

Ahde Vefa

Halen Geyve Devlet Hastanesinde görevli bulunan ebe Yüksel Sakarya şimdiki görev yerinden önce Bayat mahallesinde beş yıl görev yapmış, kadınından, erkeğine, yaşlısından , gencine herkesin sevgisini kazanmıştı.Bayat Köyü sakinleri de çocuğundan yaşlısına Ebe Yüksel Sakarya’nın köydeki büyük özverili çalışmasını unutmayarak, Eskişehir’de ikamet eden şehit Ablası Yüksel Sakarya ile ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Kaya’ya Teşekkür

Geyve Belediyesi Bayat Köyünden Eskişehir’deki Demir Ailesine yapılan taziye ziyaretine iki otobüs ile destek verdi.Bayat Köyü sakinleri köylerinde beş sene ebelik yapan Sağlık personelimize bu zor gününde desteklerimizi belirtmek, bir nebze de olsa ailenin acılarına ortak olabilmek amacı ile taziye ziyaretinde bulunduklarını ifade ettiler.

Ayrıca Bayat Köyü sakinleri ziyaret konusunda bir telefon ile köye otobüsleri tahsis eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür ettiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2735 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle