Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Başkan Kaya’dan Yeni Makine Parkı Müjdesi.

Geyve Belediyesi 2015 yılındaki yoğun kar yağışı ve çetin kış şartlarından dolayı bozulan köy yollarının düzenlenmesi ve alt yapı sonrası yapılacak olan üst yapı çalışmalarının ivedilikle bitirilmesi için makine parkını güçlendirme kararı aldı.

geyve-belediyesi-makina-parki-yenileniyor-

30.Mart Yerel seçimleri sonrası tüm köylerin mahalleye dönüşmesiyle Büyükşehir Belediyesinin sınırları il hudutları sınırına çıkarken ilçe belediyelerinin hizmet alanları da genişlemiş oldu. Bu bağlamda Geyve Belediyesine hizmet alanlarına bağlı mahallelerde kış şartları sonra oluşan heyelan ve toprak kayması sonucu kapanan yollar açılmaya çalışılıyor.

Geyve Belediyesi Fen İşleri Ekipleri ekiplerinin Halidiye Mahallesinde kayan yola alternatif yol açma ile Boğazköy mahallesinde vatandaşlarında yardımıyla yol genişletme çalışması devam ederken, Alifuatpaşa Mahallesinde su deposunun bulunduğu sokakta taş duvar örme çalışmaları devam ediyor.

Alt Yapıda Son Bölümler

Yerel seçimlerin ardından ilçenin adeta dört bir yanında yapılan çalışmalar ile adeta şantiyeye dönen Geyve’de murat kaya-geyve-çalışmaların sonuna gelindi.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 125 km alt yapı kanalizasyon çalışmasınında sona yaklaşılması ve 17 km su şebeke hattı değişimi sonrası asfalt çalışmalarının başlayacağı müjdesini vermişti. Geyve, Alifuatpaşa ve Pamukova atık sularının toplanacağı Sakarya Nehri kenarındaki artıma tesisi inşaatıda geçtiğimiz ay başlamıştı.

Makine Parkı Müjdesi

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla ilçemizde hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarına başlayacaklarını, bu işlerin ivedi bir şekilde yapılabilmesi için Fen İşleri Makine parkımızı güçlendireceklerini ifade etti.

Kaya; sosyal medyadan yaptığı açıklamada; çalışmalar dört koldan aralıksız sürüyor. Elimizden geldiğince tüm mahallelerimizde ekiplerimizle gece-gündüz demeden hizmet götürmeye devam ediyoruz. Fen İşleri ekip filomuza çok yakında yeni Mercedes marka kamyon, kepçe ve paletli eskavatör alarak daha da güçlendireceğiz dedi.
Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

ALİFUATPAŞA TAŞ DUVAR ÇALIŞMASI

GEYVE BOĞAZKÖY HEYELAN YOL TEMİZLEME

GEYVE HALİDİYE HEYELAN YOL GENİŞLETME

2148 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle