Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet

KAYA’DAN SARIKIZ’A TAM DESTEK !

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, METEM öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan “Sarıkız” ve mucitlerini ağırladı.

İstanbul Marmara Üniversitesi 2. Uluslarası Robot Yarışmasında “Sarıkız” adlı robot ile büyük başarı elde eden projenin mucitleri öğretmen Emrah Yeter, öğrenciler Ahmet Bulut, Barış Yiğit ve Hüseyin Arıcı beraberinde okul Müdürü Tekin Bayer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ile Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ziyaret ederek “Sarıkız”ın çalışma sisteminin sunumunu yaptılar.

Marmara bölgesinin meyve ve sebze üretim merkezi, ayrıca “Ayva’nın Başkenti” ünvanıyla anılan ve geçimi yüzde yetmişi tarıma dayalı olan ilçe’de, Metem öğrencileri tarafından danışman öğretmenlerinin rehberliğinde yapılan “Sarıkız” adlı robot  ot biçme, tohum atma, tırmıklama, bahçe sürme gibi birçok işi yapabiliyor.

Okul Müdürü Tekin Bayer; Projeye büyük ilgi duyan ve desteklerini her yerde ve her zaman hissettiğimiz Geyve Belediye Başkanımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze kurumum ve öğrencilerimin adına teşekkür ederim. Geyve’mizi ve okulumuzu öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte gururla temsil etmeye devam edeceğiz, dedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyve METEM öğrencilerimiz tarafından icat edilen ve çiftçilik faaliyetlerinde kullanılmak üzere tasarlanan “SARIKIZ” Projesine belediyemizden tam destek olmaya devam edeceğiz. Tamamen yerli ve milli imkanlarla tasarlanan bu proje için Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Doğan’a Geyve METEM Müdürü Sayın Tekin Bayer ‘e , Proje’de büyük emeği olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

GEYVE METEM SARIKIZ ROBOTU

SARIKIZ HABER KANALLARINDA

2997 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle