Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

GEYVE AYVASI TRT HABER’de

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, TRT Haber’e konuk oldu.

geyve-belediye-baskani-murat-kaya-geyve-ayvasi-trt-haber-

TRT Sakarya Muhabiri Mehmet Karakaş’ı ağırlayan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Ayva’nın artık Geyve ile özdeşleştiğini ,”Ayvanın Başkenti Geyve” sloganı ile anılan ilçemizde önümüzdeki süreçte Ayva ile alakalı güzel çalışmaların olacağını ifade etti..

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyve Belediyesi olarak birkaç yıldır Geyve Ayvası ile alakalı ciddimurat kaya çalışmalarımız var.Türkiye’nin ayva üretimi hakkında bilgi veren Başkan Kaya; elimizdeki verilere göre Türkiye’de 112 bin ton ayva üretilmekte olup, bunun 65 bin tonu da şirin ve güzel ilçemiz Sakarya’nın Geyve  ilçesinde üretilmektedir.

Geyve’de ki ayva üretiminin üreticiler açısından ciddi anlamda bir pazar payı olan ürün olduğunu ifade eden Başkan Kaya; Ayva’nın ilçemizin ekonomik anlamda kalkınmasına da ciddi katkılar sağladığını belirtti.

Biz de Geyve Belediyesi Meclisi olarak açtığımız yarışma sonrası Geyve Ayvası resimli yeni logomuzu belirledik.Onun akabinde başvurularımızı yaparak Geyve Ayvası’nın patentini aldık. Allah nasip ederse de bu yıl 1-2.Ekim.2016 tarihleri arasında Geyve Belediyesi Meclisimizin almış olduğu karar ile Uluslar arası Ayva Festivali düzenleyeceğiz.Aldığımız bu karar ile “Ayva’nın Başkenti Geyve” sloganıyla Geyve Ayvasının dünyaya tanıtımını sağlamış olacağız.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

10590 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle