Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Bağcaz’da Hayır Pilavı

Geyve Bağcaz Mahallesinde ki; “Hacı Süleyman Divriği ve Derviş-i Maksut” Türbesinde düzenlenen geleneksel hayır pilavına vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Bağcaz Mahallesi Muhtarı Salim Ünal’ın, konuklarını karşıladığı hayır pilavına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, ilçe müftüsü Rahmi Yiğit ile çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Yörede çok iyi tanınan ve sevilen aşçısı Burhan Karacan tarafından yapılan onlarca kazan pilavın ikram sonunda,  tamamının tüketildiği yani hiç pilav kalmadığı öğrenildi.

Türbe önünde; Kur’an-ı Kerim, ilahiler okundu. Konukların katılımları ile birlikte kılınan öğle namazı sonrasında konuklara etli bulgur pilavı, ayran,yufka ikram edildi.Köy sokaklarında kurulan seyyar satıcı tezgahlarında, alıcılarını bekleyen mallar boy gösterdi.Uzun süredir görüşemeyen dostlar da, bu günü fırsat bilerek hasretlik giderdi.

Ercan DEMİR/Geyvemedya.com

2509 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bağcaz’da Hayır Pilavı için 1 yorum

  1. bozok66 dedi ki:

    Allah hayırlarını kabul eylesin Emeği geçenlere teşekkürler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle