Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Ayılar 4 Büyükbaş Hayvanı Telef Etti

Ayılar 4 büyükbaş hayvanı telef etti

Sakarya’nın Geyve ilçesinde aç kalan ayılar, yerleşim yerlerine kadar inerek büyükbaş hayvan sürüsüne saldırdı. Saldırıda 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Sakarya’nın Geyve ilçesine bağlı Nurosmaniye Mahallesinde ikamet eden ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Mehmet Odabaş’a ait hayvan ahırına ayılar saldırdı. Saldırıda 4 büyükbaş hayvan telef oldu. Ayıların hayvanlara saldırması vatandaşlarda tedirginliğe yol açtı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Nurosmaniye Mahallesinde meydana gelen olayda, inşaat ustalığı ve aynı zamanda hayvancılık yapan Mehmet Odabaş sabah uyandıklarında 3 dana ile 1 ineğin ayılar tarafından telef edildiğini gördü.Gördüğü manzara karşısında şoke olan Odabaş isyan ederek son dönemde ayıların evlerinin bahçelerine kadar geldiğini söyledi.

“VURMAK YASAK BU YÜZDEN…”

Ayıların meralara bıraktıkları veya açık bahçelerde baktıkları büyükbaş hayvanlara saldırmaya başladığını anlatan Odabaş, ayı vurmanın yasak olması nedeniyle saldırı karşısında önlem alamadıklarını ifade etti.Büyükbaş hayvanların telef olmuş halde bulduğunu ifade eden Odabaş, en az 25 bin TL zararım var. Hayvanlarımın halen borcu duruyor, ödeme yapamadım. Çok mağdur durumdayım, yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

8975 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ayılar 4 Büyükbaş Hayvanı Telef Etti için 3 Yorum

  1. rabia dedi ki:

    Mesajınız…

  2. bozok66 dedi ki:

    Geçmiş olsun

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle