Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mart 2015 | Alt Haberler, Sakarya, Siyaset

Atabek; Sakarya Hayali Etrafında Birleşmeliyiz…

cigdem-erdogan-atabek-hur fm-canli-yayin-Hür Fm’de canlı yayına katılan Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek İlknur Çakar’ın sorularını yanıtladı.

Ak Partiyi Özümsedim…

Siyasette ve bürokrasi de çok farklı görevlerde bulundum. Her yaptığım işte Ak Partinin kurumsal kimliğini hissettim, özümsedim ve içselleştirdim. Ailem ve partimizden kıymet verdiklerimle geniş istişarelerde bulunarak milletvekilliği adaylığı kararını verdim.

Şanslı Değil Avantajlıyım…

Her adayın partimize katacakları, farklı ve önemli özellikleri var elbette.  Şahsım adına ise, çok uzun süre teşkilatlarda görev aldığım için teşkilatçılığı, teşkilatçılığın usul ve erkanını; Ak Partinin vizyonu, misyonu, kimliğini, hedeflerini iyi bilirim. Bürokrasi de üst düzey bir görevde hizmet vermek bürokrasiyi tanımak açısından da şahsıma katkı sağlamıştır. Sakarya’da uzun bir süre sahada çalışmış olmak ve en ince ayrıntısına kadar burayı biliyor ve anlıyor olmak önemli. Bu yüzden kendimi şanslı değil avantajlı görüyorum.

Listede Birden Fazla Kadın Aday Göreceğiz…

Siyaset yaparken de hiçbir zaman kadınların vitrinde olmasını doğru bulmadım. Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Kurucumuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Ak Parti’de kadınlar siyasetin nesnesi değil kesinlikle öznesidir. Geçen dönem Sakarya’dan kadın vekil çıkacak dediğimizde hayal gibi gelmişti lakin kadın vekilimiz çıktı ve insanlar kadınlığın vekillikteki hizmet noktasıyla ilgili olmadığını gördüler. Burada icraatlar önemli olmalı tabi. Bu dönemde de listede birden daha fazla kadın adayımız olacaktır, buda hayal değildir.

Toplumsal Sorunlar Toplumun Dinamikleri ile Çözülür…

Şiddet toplumsal bir sorun. Kadına, gence, güçsüze karşı şiddeti engellemenin tek çözüm yolu hükümet ve politikaları olamaz. Toplumsal sorunlar toplumun tüm dinamikleriyle çözülür ve bunlar iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasi partileri, basın kuruluşları, sosyal mecraları ve bilinçli aileleri ile gerçekleşir. Özellikle medya kanalındaki etkinin azmettirici tipte değil de caydırıcı olması gerektiği kanaatindeyim. Şiddetin bir kahramanlık olarak algılanmaması hedeflenmeli.  Aile içinde başlayacak olan zihinsel dönüşümlerinde dikkatli bir şekilde işlemesi gerekir.

Yeni Türkiye için Gençler…

Gençlerle alakalı bir algı karmaşası yaşandığını düşünüyorum, gençlerin geleceğin mimarı değil de bugünün büyükleri, bugünün karar vericileri olduğunu iyice benimsemek gerekir. Gençlerin enerjisinden toplumun her kademesinin katkı alıyor olması çok önemli. Ak partinin gençlere yönelik güven beslemesinin bir örneğidir seçilme yaşının 25’e indirilmesi. Seçebilirisin ama seçilemezsin felsefesini yıktı Ak Parti.

Ak parti her zaman gençlere güvendi, seçmeye de seçilmeye de uygun ve yetkin gördü. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşı hatırlayın dolayısıyla gençler mutlaka sisteme dahil edilmeli. 2023 Vizyonuyla Yeni Türkiye diyoruz, bu vizyonu hazırlayacak ve bu vizyona ortak olacak olan gençlerdir.

Gençlik demek inovasyon demek! Entegrasyonu yüksek, global düşünebilen, enerjisi yüksek bireyler demek, bu özellikleriyle bu sistemin içinde gençler mutlaka olmalı. Daha çok okuyan, kendini daha iyi tanıyan, kendini geliştirmiş, önyargılarını ve egolarını sonlandırmış, toplum yararına çalışmayı kendine hedef edinmiş, ilkeli gençlerin yetişmesi noktasında da ciddi katkılar sağlamaya çalışıyoruz.

 Sakarya Çok Yönlü Bir Şehir…

Şimdiye kadar farklı pozisyonlarda bulunduğumdan Sakarya’nın birçok sorunuyla yakından ilgilenme fırsatım oldu. Sakarya bir tarım şehri, bir sanayi şehri, bir turizm şehri, bir eğitim şehri…

Hemen hemen her şehirde sanayi kurup işletebilirsiniz, her şehirde turizm alanları oluşturarak bu sektöre hayat verebilirsiniz ama her şehirde tarım yapamazsınız. Şehrimizde tarımın daha özel ilgilenilmesi gereken konular arasında olması gerektiğini düşünüyorum. Sanayinin farklı kollarını da harekete geçiren bir tarım politikası geliştirilmeli.

7-0 Hayal Değil…

Türkiye’nin kabuk değiştirmesi için, yamalı bohça anayasasını değiştirebilmesi için evet 400 milletvekili hedefimiz var. 2023 vizyonu, 2071 vizyonu, Yeni Türkiye için yeni bir anayasa yapmaya mecburuz. 400 milletvekili içinde bizim 7-0 gibi bir umudumuz, niyetimiz, beklentimiz ve duamız var. Yerel seçimlerde 17-0 demiştik bu gerçekleşti. Sakarya için 7-0 da hayal değil.

Bakanımız Ayşenur İslam Liste Başı Olmalı…

Bakanımız Ayşenur İslam şehrin sevdiği, şehri seven bir büyüğümüz. Şehir için ve bizim için kıymetli olan birinin başka bir şehre adaylık konusunda düşünülmesi ve böyle bir algının oluşturulmasını doğru bulmuyorum. Sayın bakanımızın kesinlikle Sakarya’dan aday gösterileceğini hatta ilk sıranın da kendisine verileceği düşüncesindeyim. Şehrimizin bakanı başımızın tacıdır.

Ak Parti Benim Ailem…

Listede olmazsam Ak Partiye asla küsmem orası benim ailem kendimi ve gençliğimi adadığım bir yer. Değil küsmek partimin camlarını siler çayını demlerim. Ve aday olarak hangi 7 arkadaşımız olursa onların arkasında da sapasağlam bir şekilde durup köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak çalışırım.

Bu dönemlerde çok fazla yorumlar yapılır. Bir kısmı yapıcı olur bir kısmı manipüle edici. Bakanımız ile tek benzer yanımız kadın olmamız dolayısıyla aynı listede olamazlar söylentileri gerçekçi değil. İkimizin de kadın olmaktan ziyade şehrimize önemli hizmetlerimiz ve katkılarımız olmuştur.

Sakarya Hayali Etrafında Birleşmeliyiz…

Belirlenecek 7 kişilik aday listesi, kimilerini hayal kırıklığına uğratacak, kimilerini sevindirecek, kimilerini şaşırtacak, kimilerini üzecektir. İsimlerden ziyade ortak bir şehir tasavvuruna odaklanmak gerek. Sakarya’nın önemli lokasyonda olduğunu biliyor geleceğinin ise çok açık olan bir şehir olduğunu biliyoruz. Hepimizin Sakarya vizyonu etrafında ve Sakaryalılık etrafında, Sakarya hayali ve Sakarya sevdası etrafında birleşmemizin bu şehre çok büyük bir kazanım sağlayacağını düşünüyorum. Ak parti olarak Sakarya’da 7-0’a talibiz, Sakaryalılar bize bu desteği verirse onları asla mahcup etmeyiz.

Sakarya bizim sevdamız, Sakarya bizim hayallerimizin şehri!

Bizim de Sakarya’ya daha iyi hizmet edebilmemiz içinde Sakarya’dan çok yüksek bir destek bekliyoruz.

 Geyvemedya.com/Haber Merkezi

 cigdem-erdogan-atabek-hur-fem-canli-yayin- (2)

2964 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle