Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Videolar, Yaşam

APEK’ten Geleneksel Muhteşem İftar..

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi İftarı Muhteşemdi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) geleneksel iftar yemeği Reisoğlu Tesisleri’nde 3 bin dolayında çiftçinin katılımı ile gerçekleşti.

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) geleneksel olarak düzenlediği iftar programına Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Ak Parti Sakaya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler Belediyesi Başkanı Cavit Öztürk, Söğütlü Belediyesi Başkanı Hüseyin Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sakarya İl Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özipek, Adapazarı Şeker Fabrikası A. Ş. Genel Müdürü Hasan Çapraz ile birlikte birçok sivil toplum örgütleri başkanları, dernek başkanları ve yaklaşık 3.000 kooperatif ortağı katıldı.

“Sizlerle güçlüyüz”

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Kabasakal, yönetim kurulu üyeleri davetlileri birlikte karşıladı. APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Kabasakal, katılımın geçtiğimiz yıllara oranla oldukça yüksek olmasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, “ Biz Sakarya’nın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bugün burada büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk. Biz sizlerle varız, sizlerle güçlüyüz” dedi

APEK Başkanı Sabahattin Karasakal şunları söyledi.

Kooperatifimizin çok kıymetli ortakları;

Üreten, alın teri döken, kooperatifimizin kıymetli ortakları… 2013 yılından bu yana geleneksel hale getirmiş olduğumuz iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz…

Ramazan, kulların tövbe ettiği, sabrını oruçla sınadığı, yüce Allah’a yönelerek gönüllerini huzurla doldurduğu en değerli aydır. 

Şükürler olsun ki, hayırlara vesile olan bu kutsal ayı bir kez daha hep birlikte idrak ediyoruz.

Rabbimiz, bereketiyle birlikte gelen bu güzel ayda, nefsimizi terbiye etmeyi, aşımızı kardeşlerimizle paylaşmayı ve feyz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin. 

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında zulüm altında bulunan Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de ve tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yaşadıklarından ötürü derin üzüntü duyuyoruz. Müslüman kardeşlerimize zulmedenleri Rabbim kabri perişan eylesin. Dualarımız müslüman kardeşlerimiz ile birliktedir.

Saygıdeğer misafirler, kıymetli ortaklarımız.. Kooperatifler birlikteliği, beraberliği, dayanışmayı, kardeşliği, imeceyi, yardımlaşmayı ve kültürümüzü ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar.

Bu geldiğimiz noktada, yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz 13 yılda kooperatifimizi ülkemizin en güçlü 5 pancar kooperatifi arasına soktuk. Ancak, kooperatif olarak daha gidecek çok yolumuz ve yapacak çok işimiz var. 
Siz kıymetli ortaklarımızın bize verdiği destekler ile yakın gelecekte kooperatif olarak bölgemizde tarımsal sanayinin de önderi olmak istiyoruz. Biz, siz değerli ortaklarımıza sonuna kadar hizmet etmeye ve sizin hizmetkârınız olmaya hazırız. 

Değerli ortaklarımız ve Kıymetli misafirlerimiz;

24 Haziran ülkemiz için çok önemli bir tarih. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için sandık başına gideceğiz. Şimdiden seçim sonuçlarının şehrimize, ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
Konuşmalarıma burada son verirken 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının bereketi sofralarımıza, sabrı ve huzuru yüreklerimize dolsun diyerek, sizleri selamlıyor ve geceniz hayırlı olsun diyorum … diyerek konuşmasına son verdi.
Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci ve MHP Sakarya Milletvekili Adayı Levent Bülbüloğlu’da konuşma yaptılar.

2000 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle