Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Haziran 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

APEK’te Karasakal Ezdi geçti..

KARASAKAL, EZDİ GEÇTİ…

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 68. Olağan Genel Kurulu yoğun katılım ile yapıldı. Sebahattin Karasakal ve arkadaşları kooperatif ortaklarının büyük desteğiyle yeniden başkan seçildi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) olağan genel kurulu geniş katılım ile yapıldı. 5 bin 385 üyenin sandık başına gittiği genel kurulda, oy kullanma işlemi tamamlandı sandıklar açıldı. 3 listenin yarıştığı genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal delegeden güvenoyu aldı. 

Serdivan İlçesi’nde ki Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşen kongreye kooperatif ortakları sabah saatlerinde gelmeye başladı. Salonun girişinde kooperatif ortakları karşılanarak, hazirun listelerinin bulunduğu masalara yönlendirildi. Kongrenin yapıldığı Spor Salonu’nun bahçesinde demokrasi şöleni yaşanırken salonda ise folklor gösterileri yapıldı. Kooperatif ortaklarının salona alınmasıyla divan teşekkülü oluştu.

PANKOBİRLİK Kooperatifler ve İştirakler Müdürü Eşref Dikmen’in Divan Başkanlığı’nda ki kongre saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. MHP Sakarya Milletvekili M.Levent Bülbül, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, il müdürleri, stk temsilcileri ve 5 bin 385 kooperatif ortağı katıldı.  Divan Başkanı Eşref Dikmen kongrede yarışan başkan adaylarının ortaklara seslenmesi için söz hakkı tanıdı. Başkan adayları Yılmaz Er, Ahmet Aya ve Sebahattin Karasakal kooperatif ortaklarından destek istedi.

İLK SANDIK

3 listenin yarıştığı genel kurulda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal’ın oy pusulası yeşil, bir önceki dönem yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Aya’nın oy pusulası kırmızı ve Yılmaz Er’in oy pusulası ise sarı renkten oluştu. Yoğun katılım ile gerçekleşen seçim sonunda ilk sandık açıldı. Yapılan sayımda Karasakal ve arkadaşlarının Yeşil liste 548, kırmızı liste 86, sarı liste ise 104 oy aldı. İkinci sandıktan çıkan sonuçlar ise şöyle; Yeşil; 558, Kırmızı; 149 ve Sarı liste; 119…

APEK Kongresi’nde üçüncü dördüncü sandıklarda da oy sayma işlemi tamamlandı.

Üçün sandıkta; Karasakal’ın yeşil liste; 598, Aya’nın Kırmızı Listesi; 152, Yılmaz Er’in Sarı listesi; 139

Dördüncü sandıkta; Yeşil liste; 593, Kırmızı liste; 106, Sarı liste; 110

Beşinci sandıkta da oy sayımı tamamlandı. Yeşil liste; 710, Kırmızı; 112, Sarı; 119

Altıncı sandıkta da Sebahattin Karasakal’ın açık ara üstünlüğü vardı. Karasakal’ın listesi son sandıkta 554 oy alırken, Aya’nın kırmızı listesi 80 oy, Yılmaz Er’in sarı listesi ise 72 oy aldı.

Açılan sandıklara göre

Sebahattin Karasakal; 3 Bin 561,

Ahmet Aya; 685,

Yılmaz Er; 662

SAYIM SONA ERDİ

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin bugün yapılan genel kurulunda Mevcut Başkan Sebahattin karasakal üyelerden güvenoyu alarak yola devam dedi. Karasakal’ın listesi rakiplerine ezici üstünlük sağladı.

68, Olağan genel Kurul’da kooperatif ortaklarının büyük desteğiyle yeniden başkanlığa seçilen Sebahattin karasakal ‘Kongremizin kazananı ortaklarımız olmuştur. Kazanan APEK olmuştur” diyerek ortaklara teşekkür etti. Karasakal “Kocaman APEK ailesi büyük bir katılımla kongresini tamamladı. Ortaklarımız büyük teveccüh göstererek şahsıma ve arkadaşlarıma yeniden görev tevdi etti. Kooperatif ortaklarımızdan aldığımız büyük güç ile daha çok çalışıp, daha çok üreteceğiz. Kongremize katılan ortaklarımıza, misafirlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Karasakal kongrede ki rakiplerine de teşekkür ederek “Kongrede yarışa giren listeleri tebrik ediyorum.  Büyük bir demokrasi örneği gösteren kooperatif ortağı arkadaşlarıma verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimin tek kazananı APEK olmuştur. Hiç vakit kaybetmeden kooperatif ortaklarımızın verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız. Demokrasi şöleni yaşadığımız önemli günde Sakarya Spor Salonu’na gelen herkesin ayaklarına sağlık” dedi

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1787 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle