Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Aralık 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

ANKARA’DA TARAKLILARIN GECESİ

TARAKLILILARIN-ANKARA-BULUSMASİ-ANKARADA-TARAKLİLİLAR-GECESİ- (18)Ankara’daki Taraklılılar Keşkek’li kahvaltıda buluştu

Ankara’da Taraklı Yerel Kültür Derneğinden Ufuk Şen ve Burhan Karaman bir kahvaltı düzenledi.Kahvaltıda katılanlara Keşkek ikramı yapıldı.

Düzenlenen kahvaltı ve Keşkek ikramına daha önce Kars Valisi olarak görev yapan Merkez Valisi Eyüp Tepe, daha önce Taraklı’da Kaymakamlık görevi yapan Başbakanlık Müşaviri Cihangir Köksal, daha önce Taraklı’da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan HSYK Savcısı Musa Çataloğlu,Kültür ve Turizm Bakanlığı Hukuk Müşaviri Ahmet Arı ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman katıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi ve Taraklı Belediye Meclisi Üyesi Fahri Kolsuz,Taraklı Belediye Meclisi Üyesi Alaattin Koç, İ.Hakkı Değirmenci,Mustafa Çelikpençe,Tarakı’da Siyasi Parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı kahvaltıda Taraklı Yerel Kültür Derneği Üyesi Ufuk Şen kahvaltıya katılanlara teşekkür etti.
Taraklı fotoğrafları slayt gösterisinin ardından Ufuk Şen’in okuduğu “Taraklı” şiiri salondakilerden büyük alkış aldı.
Taraklı Yerel Kültür Derneği Halk Oyunları ekibi davulda Ahmet İşsever, cümbüşte Mustafa Dikmen ve klarnette Sabri İlter eşliğinde yöresel oyunları sergilediler
Taraklı Yerel Kültür Derneği Başkanı Feyzi Çakmak, Başkan Yardımcısı Mustafa İşcan yönetim kurlu üyesi İzzettin Kömürcü masaları dolaşarak etkinliğe katılan davetlilerle fikir alışverişinde bulundular.
Ankara’da yaşayan Taraklılılar hemşerileri ile hasret gidererek bol bol sohbet edip keyifli anlar yaşadılar.
Daha önce Taraklı’da öğretmenlik yapan Köksal Soydan’da kahvaltı programına katılmaktan ve Taraklılılarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

İzzettin KÖMÜRCÜ-TARAKLI

 

1962 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle