Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Kasım 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Altınların Zekatını Vermemişsin Diyerek, Bileziklerini Çaldılar

Geyve’de görülmemiş hırsızlık!

Yok artık! Geyve’de görülmemiş hırsızlık! Kolundaki bilezikleri böyle çaldılar.. Pamukovalı S.G’nin geçen hafta Geyve pazarında tezgahta satıcılık yaparken kendisini hoca olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi “Altınlarının zekatını vermemişsin” diyerek zorla bileğindeki bileziklerini çaldı.

Geçen hafta Geyve Perşembe pazarında tezgahta tuhafiye malzemesi satıcılığı yapan Pamukovalı S.G, iddialara göre yanına gelen ve kendini hoca olarak tanıtan bir kişi ” Bileğindeki bileziklerin zekatını vermemişsin ” diyerek pazar yerine yakın bir sokakta apartman önünde bileğindeki bilezikleri zorla çıkartıp çalarak kaçtı.

”Altınlarının zekatını vermemişsin..”

Pazar tezgahında müşteri beklediği sıradan yanına gelen ve kendini hoca olarak tanıtan bir kişi S.G ye ”Hayırlı işler Pazar olsun diyerek yaklaştı. Daha sonra S.G nin bileğindeki bilezikleri gören kimliği belirsiz şahıs iddialara göre ” Maşallah iyi kazanıyorsun herhalde bileğindeki bileziklerinden belli ” dedi.

S.G ise kimliği belirsiz şahsın bu sorusuna ” Allaha şükür kazanıyoruz biraz ” diyerek karşılık verdi. Kimliği belirsiz şahıs bir süre S.G ile sohbet edip güvenini kazandıktan sonra, ” Altınlarının zekatını verdin mi? ” diye sordu. S.G’nin ” Hayır ” demesi üzerine, kimliği belirsiz şahıs ” Biz hocayız bir hoca arkadaş daha var zekatını vermen için dua edelim ” dedi. S.G’nin ” Nasıl olacak o ” sorusu üzerine bir sokak ileride hocalarının evi olduğunu orada hocayla görüştürebileceğini söyledi.

Zorla bilezikleri bileğinden çıkarıp çaldı..

Bunun üzerine bir süre tereddüt geçiren S.G’yi ikna eden şahıs Pazar yerinden bir sokak ileride boş bir sokak ta bir apartmanın önüne geldiler. Apartmanın önünde kimliği belirsiz şahıs S.G’ye ” Hocamızın yanında ayıp olmasın sen bana altınları ver bende dursun beraber hocamızın yanına çıkalım ” demesi üzerine S.G şahıstan şüphelenince oradan uzaklaşmak istedi ancak kimliği belirsiz şahıs S.G’nin bileğindeki 4 bileziği zorla çıkararak sokağın başında bekleyen gri bir otomobile binerek kayıplara karıştı.

Zorla bilezikleri çalınan S.G bağırmasına rağmen sokağın ıssız ve boş olması nedeni ile sesini kimseye duyuramayıp polise şikayette bulundu.

Polis Kolunda ve parmaklarından yaralanan S.G nin zorla bileziklerini çalan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

4892 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle