Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Nisan 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet

Geyve ilçesine bağlı Alifuatpaşa Beldesi’nde temel atma töreni yapıldı.

EPAS Şirketler Grubu‘un yapacağı 56 dairelik temel atma töreninin ilk harcı için Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık butona bastı.

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık: “Şehircilik anlayışı içinde bu tür yatırımların yapılması ve teknolojiden istifade edilmesi insanlık yararına hizmette bulunmanın en iyi şeklidir. Yüklenici firma ve yetkilileri bu hususta kutlarım.”dedi.

Törene; Geyve kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Alifuatpaşa Beldesi Belediye başkanı Şuayip Erkan Çalık, EPAŞ Grubu başkanı ile yönetim kurulu üyeleri, Yeni Sakarya yapı denetim ltd. şti. yön. Kurulu başkanı Müjgan Kaptan ve vatandaşlar iştirak etti.

İnşaatın yüklenici firması Ekşioğlu Akdeniz İnşaat’ın inşaat mühendisi Yasin Ekşi inşaatın yapımı ile ilgili olarak şöyle konuştu. “11 Bin 500 metrekare inşaat alanı üzerinde 56 adet daire yapılacak, 2 Bin 500 metrekare iş merkezi, 100 araçlık otoparkı ve sinema salonu olacak inşaat en geç bir yıl içinde anahtar teslimi olarak teslim edilecek.

İnşaat yapılan arazinin tamamı 3Bin 300 metrekare olup Jet-Graud zemin güçlendirmesi, çift lead izolasyonu, radye temel sistemi yapılmıştır. İnşaatın bitiminden sonra çevre düzenlemesi de yapılacaktır.”

Diyen Ekşi sözlerini şöyle sürdürdü: “ Organik evler inşaatı yapmak için yeterli alan arıyoruz. Bu alanı temin ettiğimiz zaman orada Türkiye’de ilk olarak organik evler inşa etmiş olacağız.”dedi.

İlk harcın temele dualarla koyulmasından sonra gelen halka ve misafirlere etli pilav ve ayran ikram edildi.

Dualar eşliğinde kurban kesildi.

Mustafa Hamdullah ERGİN

5222 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle