Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Nisan 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Alifuatpaşa Kuvayi Milliye Müzesi gezildi

ALİFUATPAŞA MÜZESİ GEZİLDİ

Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu(Sağlık Meslek) Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Turizm Haftası nedeniyle Alifuatpaşa Kuvayı Milliye müzesini ziyaret etti.

Geyve MTAL’in(Sağlık Meslek) düzenlediği geziye okul müdürü Metin Çil, müdür yardımcısı Sezgin Kaya, öğretmenlerden Mehmet Aydoğan ve Gözde Kahyacık ile 150 öğrenci katıldı.

Okul müdürü Metin Çil öğrencilere gezi ile ilgili şunları söyledi: Turizm Haftası her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmaktadır. Amacımız çevremizdeki tarihi ve kültürel değerlerimizi sizlere tanıtmaktır. Kuvayı Milliye müzesi; 10 Ocak 1968 tarihinde vefat eden Alifuatpaşa adına, 1989 yılında kuruldu. Bu müzenin içerisinde Milli Mücadele dönemine ait tarihi vesikalar, fotoğraflar ve Ali Fuat Cebesoy Paşa’ya ait özel eşyalar var.

Müze ziyaretinden sonra Ali Fuat Cebesoy’un kabri ziyaret edildi. Öğretmenler ve öğrenciler Paşa’nın aziz hatırası için dua ettiler.1495 yılında 2. Bayezit tarafından yaptırılan tarihi köprü gezildi.

Öğrenciler geziyi düzenleyen okul idaresine ve ulaşım için araç veren Geyve Belediyesine teşekkür etti.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

2019 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle