Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

 Alifuatpaşa Belediyesi bir ilke imza attı.

alifuatpaşa-belediyesi-1Alifuatpaşa belediyesi e-devlet sisteminde bir ilke imza attı.

Devletin kısayolu adı altında bilinen kamu hizmetlerine tek bir yerden erişim sağlayan ve Başbakanlık tarafından kurulan e-devlet (www.türkiye.gov.tr) adresine Alifuatpaşa belediyesi  Türkiyede  53.sırada olmak üzere Sakarya’da ilk ve tek, yine Türkiye genelinde entegrasyon sağlayabilen tek belde belediyesi olma özelliğini almıştır.

AFP 1

 

alifuatpaşa-belediyesi-1Bu konu ile ilgili Başkan Suayip Erkan Çalık büyüyen ve gelişen Türkiye’de teknolojiye ayak uydurarak hizmetler vatandaşımızın ayağına getirilmektedir.Bu bağlamda belediyemiz üzerine düşen görevi layıkıyla yaparak birçok belediyenin sahip olmadığı teknolojik altyapıyı Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 350.000 bin tl’lik finansman desteğiyle hazırlamış ve hizmet verilmeye başlanmıştır.Çok yakında online ödeme sistemide faaliyete girecektir.Halkımıza hayırlı olsun diyerek sözlerine son verdiler.

Yapılabilen İşlemler :

Emlak Beyan Bilgileri Belediyemizde TC kimlik numarası kayıtlı olan vatandaşlarımız belediyemize vermiş oldukları emlak beyanlarını (arsa, arazi,bina) türkiye. gov.tr adresinden detaylı olarak görebilmektedirler.

AFP2

 

Borç (tahakkuk) bilgileri sorgulama

Belediyemizde kayıtlı olan mükellefler belediyemize olan borçlarını buradan görüntüleyebilmekte ayrıntılı olarak döküm alabilmektedirler.

AFP-3

 

Sicil bilgileri sorgulama

Mükellefler kendilerine ait belediyemizde kayıtlı olan bilgileri, şahsi verileri bu ekrandan sorgulayabilmektedirler. Bu sayede belediyemizdeki yanlış bilgiler ve mükerrer kayıtların önüne geçilecektir.

AFP4

 

Tahsilat  bilgileri sorgulama

Mükelleflerimiz önceki dönemde belediyemize ödemiş olduğu tahsilat detay ve miktarları bu ekranda sorgulanabilmektedir.

AFP5

 

Ayrıca online ödeme sistemimizde çok yakında devreye girecek özellikle  şehir dışında yaşayan bölge halkımız için büyük bir kolaylık sağlananacaktır.

Aşağıdaki haritada da görüldüğü üzere sakarya olarak e-devlet kapsamına girmiş olan tek belediye olmaktayız.

AFP6

7459 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Alifuatpaşa Belediyesi bir ilke daha imza attı. için 5 Yorum

 1. misafir dedi ki:

  çok güzel ve teknolojik bir uygulama.
  Gerçekten Sakarya’da tek belediye ise başkanı ve çalışanlarını tebrik ediyorum.
  bu tip hizmetler vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamalar olduğundan devamını bekleriz.

 2. hüdaverdi dedi ki:

  ne yazıkki 2014 te e devlete geçmiş türkiyenin tek mahallesi olacağız siyasilerimize teşekkürler. ilçe sözü veripte mahalle yaptıkları için.

 3. yasin dişli dedi ki:

  TEBRİKLER.ALLAH ÇALİŞANA VERİR.BRAVO

 4. mustafa ekim dedi ki:

  Birçok büyükşehir belediyelerinin bile yapamadığı bir alt yapı çalışması….türkiye gov tr deki belediyelere bakarsanız sayılı belediyelerdir. Ayrıca http://www.alifuatpasa.bel.tr/e-Belediye incelemenizide tavsiye ederim. Saygılarımla….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle