Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Şubat 2018 | Manşet, üst Haberler

Alifuatpaşa Anaokulundan Drama Gösterisi

Alifuatpaşa Anaokulundan Drama Gösterisi

Alifuatpaşa Anaokulu öğrencileri her zaman okullarında gerçekleştirdikleri yaratıcı drama etkinliklerini bu kez Geyve Sosyal Gelişim Merkezi sahnesinde gerçekleştirdi.

Uzay Kaşifleri Sınıfı öğrencileri ‘Kelebek’ draması, Neşeli Kalpler Sınıfı öğrencileri ‘Hayvanlar’ draması, Bal Arıları Sınıfı öğrencileri ‘Vahşi Orman’ draması Minik Adımlar Sınıfı öğrencileri de  ”Üzerimize Konan Kelebek’ dramasını gerçekleştirdiler.

Alifuatpaşa Anaokulu öğretmenleri ,Yaratıcı dramanın eğitimde kullanılmasının ; Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlama, Eleştirel düşünme yeteneği geliştirme,  Sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi geliştirme,  İletişim becerileri geliştirme,  Moral değerleri geliştirme,  Kendini tanıma, Problem çözme becerilerini geliştirme,  Dil becerilerini geliştirme,  Sanat anlayışı ve ruhunu kazandırmak, Hayal gücünü geliştirme,  Dinleme becerilerini geliştirme,  Olayları değerlendirme yeteneği kazandırma,  İnsanların diğer insanlar, durumlar ve doğal olaylar hakkındaki gözlemlerini geliştirmek,  Bireylerde, grup planlaması, grupla karar verme, yeni çözümler üretme yeteneği geliştirme, Empati becerisi geliştirme gibi bir çok beceriyi gibi bir çok beceriyi desteklediğini çocukların da bu etkinliklerden büyük keyif aldıklarını belirttiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2055 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle