Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Temmuz 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

“Alifuatpaşa ve Milli Mücadele” konulu panele katılmak için Sakarya’ya gelen Alifuat Cebesoy’un manevi kızı Ayşe Cebesoy Sarıalp, Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir ile panelistler, onurlarına verilen akşam yemeğinde buluştu
Alifuatpaşa Belediyesi’nin düzenlediği, İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği’nin koordinatörlüğünde, İl Kültür Müdürlüğü ile birlikte organize edilen “Alifuatpaşa ve Milli Mücadele” konulu panele katılmak üzere Sakarya’ya gelen Alifuat Cebesoy’un manevi kızı Ayşe Cebesoy Sarıalp, Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir ile panelistler, onurlarına verilen akşam yemeğinde birarya geldi.
Cebesoy ve Karabekir’in kızları da katıldı
TEİAŞ Misafirhane’sinde verilen akşam yemeğine Alifuatpaşa Belediye Başkanı Şuayip Erkan Çalık, İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Kargün, Atatürk’ün silah arkadaşı Alifuat Cebesoy’un manevi kızı Ayşe Cebesoy Sarıalp, Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir, panelistler ve basın mensupları katıldı.

Yemeğe ayrıca, Osmanlı araştırmaları üzerine yazdığı kitaplar ve yazıları ile dikkati üzerine çeken Prof. Dr. Enver Konukçu, Türk Tarih Kurumu’ndan Prof. Dr. Enis Şahin, İnönü Üniversitesi’nden Prof. Dr. Salim Cöhce, Dr. Tülay Duran ve Ondokuzmayıs Üniversitesinden Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut ile Ondokuzmayıs Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bünyamin Kocaoğlu da katıldı.

Kargün’den teşekkür

Yemekte bir konuşma yapan İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Kargün, davetlerini kabul edip Sakarya’ya gelen ve burada Alifuatpaşa’nın milli mücadeleye olan katkısını dile getiren panelistlere teşekkür etti. Kargün ayrıca, Ayşe Cebesoy Sarıalp ve Timsal Karabekir’i ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yemekte bol bol sohbet edilirken, yemeğin sonunda ise günü ölümsüzleştirmek için TEİAŞ Misafirhanesi’nin önünde toplu halde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber:HüLya SÜRÜCÜ
2507 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle