Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Akbıyık; Geyve’de Başarı Artıyor.

geyve-kaymakamligi-bir-kitap-bir-insan-egitime-destek-kampanyasi-kitap-dagitimi- (6)Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, 2013 yılında başlatılan “Bir Kitap Bir İnsan”  kampanyası çerçevesinde öğrenci, öğretmen ve yöneticilere kitap dağıttı.

Geyve Kaymakamlığı tarafından 2013 yılından itibaren yürütülen “Bir İnsan, Bir Kitap” kampanyası çerçevesinde Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulunda eğitime destek amaçlı kitap dağıtım töreni  düzenlendi.

Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Yusuf Adil Bilgin’in ev sahipliğinde gerçekleşen kitap dağıtım törenine, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Tahir Taş, Geyve Metem Müdürü Tekin Bayer, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Doğan,  Alifuatpaşa Ortaokulu Müdürü Bahattin Aydemir, Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Alaattin Şen, Cemal Gürsel İlkokulu Müdürü Zikrullah Öz, Hasan Can İlkokulu Müdürü Cavit Aykan ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okuma kampanyası

Cemal Gürsel Ortaokulu Müdürü Yusuf Adil Bilgin; 2013 yılında “Bir Kitap, Bir İnsan” kampanyası ile ilçemizde  başlatılan  okuma kampanyasının öğretmen ve öğrencilere sayısız faydası olduğunu vurguladı. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un (Beykın’ın) da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır” ifadelerini kullanan okul müdürü Bilgin, kitap dağıtılacak okulların arasında bizim okulumuza da yer verdikleri  ve dağıtım için okulumuzu şereflendirdikleri için ilçe Kaymakamımız İdris Akbıyık’a teşekkür ediyorum, dedi.

Geyve’de Başarı Artıyor

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık; Eğitim alanında ciddi bir hareketlilik var. Başarımız her yıl artıyor. Geyve ilçemiz TEOG sınavlarında ,il ikincisi olarak büyük başarı kaydetmiştir. Başarılarımızın artmasında hiç şüphesiz birinci derecede öğrencilerimizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve öğretmenlerimizin özverili çalışması ile velilerimizin katkısı var.”dedi

Kitap, Pusula Gibidir

İnsan için en etkili öğrenme yolunun okumak olduğunu vurgulayan Kaymakam Akbıyık;  Kitap, tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Bir bebek için anne sütü neyse, toplumlar için kitap da odur. İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler, dedi.

Kitap Dağıtımı Devam Edecek

Kaymakam Akbıyık; Şimdiye kadar  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçemiz okullarında öğrenim gören öğrencilere 9115 adet hikâye ve roman, 2120 adet LYS Üniversiteye Hazırlık, 1482 adet liselere giriş sınavlarına hazırlık dökümanı olmak üzere toplam 12.717 adet kitap yardımında bulunulmuştur. 12.717 kitabın gerekli ilgiyi gördüğünü ve bu sayının daha da artacağını belirten kaymakam Akbıyık program sonunda öğrenci, öğretmen ve yöneticilere kitap hediye etti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

bir kitap-bir insan-geyve-kitap-dagitimi-

2097 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle