Hoşgeldiniz  

Hüseyin ÖZÇELİK | 12 Haziran 2017 | Gündem, Sakarya, Siyaset, YAZARLAR

AK Parti’de Yeni Siyaset Dönemi ve Uncuoğlu, Üstün ve Toçoğlu
AK Parti’de Yeni Siyaset Dönemi ve Uncuoğlu, Üstün ve Toçoğlu
AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi sonrası Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun MKYK ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün ise MDK üyeliğine yeniden seçilmesi sonrası yerel de AK Parti, yeni bir dinamizm ve hareketlik kazandı.

Üstün ve Uncuoğlu’na milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Büyükşehir Belediye Başkan’ı Zeki Toçoğlu’nun katkı vermesiyle bu isimler Sakarya’nın sorunları ve yeni projeler üzerine güçlü bir şekilde gitmeye başladılar.

Üstün, Uncuoğlu, Yavuz ve Toçoğlu; Sakaryaspor’un 2. Lig’de de şampiyon olup 1. Lige çıkması için güçlü kadro oluşturması amacıyla TOYOTA’ya önümüzdeki günlerde bir sponsorluk ziyaret gerçekleştirecekler.

Yine bu isimlerin öncülüğünde önce ki gün SATSO’da yerli otomobilde Sakarya’nın yol haritasını belirleyen bir istişare toplantısı düzenlendi.

Üstün, Uncuoğlu, Yavuz ve Toçoğlu önümüzde ki günlerde yine İkinci Üniversite ve 1000 yataklı hastane konusunda da önemli adımlar atmaya hazırlanıyorlar.

AK Parti’nin 2. Olağanüstü kongresinde Milletvekili Şaban Dişli’nin MKYK üyeliği ve ardından genel başkan yardımcısı olması sonrası yerel de AK Parti’de içe dönük bir mücadele dönemi başladı.

Dişli; mevcut il yönetimi ve birkaç belediye başkanı ile oluşturduğu siyasi klikle yerel siyaseti yönetmek istedi. Bu süreçte milletvekilleri, büyükşehir belediyesi ve birçok belediye başkanı ile ilçe başkanları dışlandı. Sakarya’nın hiçbir sorununun çözümü ve yatırımlar konusunda ilerlenme sağlanamadı. AK Parti’nin üzerine yerel de ölü toprağı serilirken Başkan Toçoğlu’nun gayretiyle bir şeyler yapılmaya çalışıldı.

Öte yandan Başkan Toçoğlu’nun girişimleri ile milletvekilleri, belediyeler, valilik, SATSO, SESOB ve Sakarya Üniversitesi arasında sağlanan işbirliği ve istişare süreci de bu dönemde işlevselliğini kaybetti.

Uncuoğlu’nun MKYK ve Üstün’ün MDK üyeliklerine seçilmeleri ve bu isimlerin genel merkezde güçlü konuma gelmeleri sonrası Sakarya AK Parti’de yeni bir dönem başladığını söyleyebiliriz. Üstün, Uncuoğlu ve Toçoğlu’nun yeniden AK Parti içinde belirleyici unsur olmaları bu isimlere Milletvekilleri Yavuz ve İsen’in katılmalarıyla AK Parti’nin gücü yeniden proje ve çalışmalara odaklandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan’ı Erdoğan’ın bakanlıklara ve belediyelere koyacağı 180 günlük acil eylem planını da bu isimlerin yönetmesi Sakarya için bir şans olacak.

Kısaca Üstün, Uncuoğlu, Toçoğlu ve Yavuz’un yerel siyasette yeniden inisiyatifi ele almalarıyla AK Parti Sakarya’da fabrika ayarlarına geri döndü. Parti teşkilatlarında birlik ve beraberlik sağlanırken, kavga ve içe dönük mücadele yerine AK Parti’yi başarıya taşıyan hizmet, yatırım ve proje odaklı çalışma dönemine geri dönüldü.

4802 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle