Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet, üst Haberler

Tarihi Süreçte Tarihi Başarı Kazanacağız

Ak Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği istişare toplantısında hizmetlerle ilgili genel değerlendirme ve referandum çalışmaları ele alındı.

Ak Parti İl Başkanlığı istişare toplantısı İl Başkanı Fevzi Kılıç başkanlığında Sen Otelde yapıldı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Şaban Dişli, Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu ve Ali İhsan Yavuz; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile diğer ilçe Belediye Başkanları; İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, ilçe Başkanları ve il yürütme kurulu katıldı.

4 Şubat’ta sahaya iniyoruz

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz bu istişare toplantıları yol haritamızı belirlemede faydalı oluyor. Önümüzde önemli bir referandum var. 100 yılda gelecek bir fırsat. Eksiğimizi fazlamızı göz önüne alalım. Sakarya’nın sinerjisini Türkiye geneline aktaracağımıza inanıyorum. 4 Şubat Cumartesi günü startı vereceğiz. Geniş katılımlı bir buluşma yapacağız. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş bu programa katılacak. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım telekonferansla bizimle birlikte olacak. İnşallah bu süreci en iyi şekilde nihayete erdireceğiz” diye konuştu.

Tarihin kırılma anı

Programın devamında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Öncelikle istişaremizin evetlere vesile olmasını temenni ediyorum. Tarihimizin en önemli referandumunu yaşayacağız. Bu tarihi süreçte tarihi bir başarı kazanacağız. Arabayı bayırın tepesine kadar getirdik ve bu tepeyi aşacağız. Dolayısıyla sürecin ehemmiyetini bir kere daha göz önünde bulundurmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde koruyarak; bu süreci kazasız bir şekilde atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Telafisi olmayan bir sandık

Başkan Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde tamamladı; “Bilindiği üzere 7 Haziran seçimlerini 1 Kasım’da telafi edebildik. Fakat bu anayasa değişikliği referandumunun telafisi yok. Herhangi bir aksilik 100 yıllık çabaların heba olmasına sebep olabilir. İşler Sakarya’da iyi diye rehavete kapılmamamız gerek. Şehrimizde alınacak her fazladan oy Türkiye ortalamasını artıracaktır. Tecrübeli arkadaşlara sahibiz. Daha fazla gayret edip bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde aşacağımızı düşünüyorum.”

‘En çok evet’ için çalışmalıyız

AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Hamdolsun her türlü zorluğa rağmen fire vermeden bu teklifi geçirip milli iradenin önüne getirdik. Bu tarihi süreçteki görevimiz referandumda hem evet diyenleri sandığa firesiz götürmek hem de hayır diyecek olanların oyunu evete çevirmektir. AK Parti teşkilatları olarak genel merkezimizin çizdiği rotada hareket edeceğiz. Referandum süreci bütün gayret ve çabalarımızla en güçlü evetin Sakarya’dan çıkaracak şekilde bereketlensin” ifadelerini kullandı.

En önemli kazanım siyasi istikrar

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Bu süreçte işimiz bir yönüyle çok kolay bir yönüyle ise çok zor. Çok zor çünkü 7 Haziran’ın bir telafisi olarak 1 Kasım vardı. Ancak şimdi 1 Kasım yok. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, teşkilatlarımız ve bütün unsurlarımızla tek bir amaç uğrunda tek bir şeye odaklanacağız. Bir süredir birçok farklı grubun yanında bulundum. En önemli kazanımımız siyasi istikrar olacak. Onun için yemeden, içmeden, uyumadan çalışmalıyız” diye konuştu.

Tecrübeli bir ekibiz

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Bugüne kadar Türkiye’de halka sorulan bütün referandum sonuçları olumlu çıkmıştır. Halk böyle konuların kendisine danışılmasından mutluluk duyar. İkinci olarak bir aksiyoneriz yeni bir şey teklif ediyoruz. Bu bakımdan da avantajlıyız. Fakat biz çok büyük bir risk varmış gibi çalışmakla yükümlüyüz. Kendi gücümüzü kullanacak ve kendi gücümüzü harekete geçirecek şekilde hareket etmeliyiz. Sakarya’da tecrübeli bir ekip var. Bu ekibin en profesyonel şekilde çalışmalarını sürdüreceğini düşünüyorum. Sakarya’dan çok iyi bir sonuç alacağız. Fakat buradaki oyumuzu ne kadar artırırsak Türkiye geneline de bu yansıyacaktır” dedi.

En etkin kadro bizde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, “Gerçekten AK Partimizin Sakarya’daki en etkin kadrosuyla birlikteyiz. Bu kadro bundan önce yaptığı gibi önümüzdeki halk oylamasında da üzerine düşeni yapacaktır. Bu süreçte ne yapacağını en iyi bilen teşkilatlardan birisiyiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Çok zor bir süreçten geçtiğimizi hepimiz biliyoruz. İçeride ve dışarıda muazzam bir algı çalışması var. Geride bıraktığımız dönemlerde hangi süreçlerden geçtiğimizi çok net olarak biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberlik vurgusu

Dişli konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı; “Referandumla ilgili konuları belirleyecek stratejik bir kurul oluşturuldu. Genel merkezden yapılacak program doğrultusunda hareket edeceğiz. Hamdolsun Sakarya her seçimden alnının akıyla çıkmıştır. Sakarya’da seçim coşkusu var. Bu bir parti meselesi değil, halkın meselesidir. Güçlü Türkiye’yi kısa süre içerisinde kurmamız lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza inancım tam. Bu toplantımızın uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Ali Ulvi DERYAOĞLU-Geryvemedya.com

 

1926 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle