Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Ocak 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet

Ak Parti GEYVE Belediye Başkan Adayı Yeniden Murat Kaya

GEYVE MURAT KAYA İLE DEVAM

Ak Parti GEYVE Belediye Başkan Adayı Yeniden Murat Kaya

Merakla beklenen Ak parti Sakarya ilçe Aday isim listeleri kulislere sızmaya başladı.Alınan son bilgilere göre Geyve Belediye Başkanlığına Mevcut Belediye Başkanı Murat Kaya ile devam kararı alındığı bilgise ulaşıldı.

4’ü bir dönem görev yapmıştı.10 başkan değişti!

AK Parti’nin 31 Mart seçimleri için adayları belli oldu. Kesin olmayan listeye göre MHP’ye Taraklı ilçesi bırakıldı. Listeye göre AK Parti 9 ilçede mevcut başkanları değiştirdi. 6 başkan ise yola devam etti.

AK Parti’de yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tanıtacağı 16 ilçe belediye başkan adayı belli oldu. Adaylara Genel Merkezden telefon edilerek, yarınki program için hazır olmaları istendi.

Belli olan listeye göre AK Parti, Büyükşehir dahil olmak üzere 10 ilçede mevcut başkanları değiştirdi. Serdivan, Geyve, Karapürçek, Kocaali, Arifiye ve Pamukova’da ise mevcut başkanlar yola devam etti.

Yola devam eden tüm ilçe belediye başkanlarının 2 dönemlik olması dikkat çekti. Yani AK Parti ilk dönemi olan hiçbir başkana yeni dönemde şans vermedi.

Listeye göre AK Parti henüz bir dönem görev yapmış 4 başkanı yeniden aday göstermedi. 2014 yılında göreve gelen Akyazı’da Hasan Akcan, Sapanca’da Aydın Yılmazer ve Söğütlü’de Hüseyin Genç partileri tarafından yeniden aday listesine alınmadı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ise 2015 yılında Ali İnci’nin istifası sonrasında bu göreve gelmişti ancak 31 Mart listesinde o da kendine yer bulamadı.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 3 dönem kuralından dolayı zaten aday gösterilmeyecekti.

Ferizli, Karasu ve Kaynarca ilçelerinde de 2 dönemlik başkanlar yine kendilerine listede yer bulamadı.

Taraklı ilçesi ise MHP’ye bırakıldı. MHP burada Cumhur İttifakı adayı olan İbrahim Pilavcı’yı aday gösterdi.

Murat Kaya Kimdir ?

Murat Kaya, 10.01.1972 Geyve’de doğdu. İlköğretim ve Lise tahsilini Geyve’de tamamlayarak , İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bölümü mezunu oldu.

1990 yılından bu yana ticaretle uğraşmaktadır. 2001 yılında Ak Parti Geyve İlçe Kurucu Başkanlığını yaptı. 2003 yılı ve 2006 yıllarında yeniden ilçe başkanlığına seçildi. 

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde % 51 oy oranı ile Geyve Belediye Başkanlığı’na seçildi. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde %55,8 ile tekrar seçildi. Halen Belediye Başkanlığı görevini yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Murat Kaya, evli ve 5 çocuk babasıdır.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak AK Parti Sakarya belediye başkan aday listesi:

Arifiye; İsmail Karakullukçu

Adapazarı; Mutlu Işıksu

Erenler; Fevzi Kılıç

Sapanca; Özcan Özen

Geyve; Mevcut Devam Murat Kaya

Karasu: İshak Sarı

Söğütlü: Koray Oktay Özten

Pamukova; Mevcut Devam Cevat Keser

Taraklı; İbrahim Pilavcı (MHP) (Cumhur İttifakı)

Kaynarca; Murat Kefli

Kocaali;Mevcut Devam Ahmet Acar

Karapürçek; Mevcut Devam Orhan Yıldırım

Akyazı; Bilal Soykan

Hendek; Ali Kemal Sofu

Ferizli-İsmail Gündoğdu

Serdivan: Mevcut Devam Yusuf Alemdar

3316 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle