Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

” Çanakkale Ruhu ” Konferansı…

geyve-ak parti-genclik-kollari-ebubekir-sofuoglu-canakkale-ruhu-konferansi- (14)Geyve AK Parti Gençlik Kolları tarafından, Kültür Merkezi Salonunda ” Çanakkale Ruhu” konulu bir konferans düzenlendi.

Konferansı; Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu verdi.

Çanakkale Zaferi’nin 101. Etkinliği kapsamında Geyve’de konferans veren Sofuoğlu Çanakkale Zaferi’nin azmin ve direnci zaferi olduğunu belirtti.

Konferans ile ilgili olarak Ebubekir Sofuoğlu şu açıklamayı yaptı:“Çanakkale Ruhu, Osmanlının nasıl bir adil yönetim sergilediğinin göstergesidir. Osmanlının çekildiği, kaybettiği yerlerde yaşayan bu insanlar, Osmanlının bu zor durumunu görerek geldi bu insanlar. Orta doğudan ve Balkanlardan, hiç bir mecburiyetleri yok iken koşarak geldi bu insanlar. 1912 de Osmanlının çekildiği topraklardan, 1915 teki Çanakkale’ye koşa koşa geldi bu insanlar. Osmanlı eziyet eden bir yönetim olsaydı o insanlar, beter ol Osmanlı derler idi. Tam tersini yaptılar koşarak geldiler. Biz adil bir milletiz. Çanakkale Ruhu bunu temsil eder.”

Konferansa; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve partililer katıldı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1359 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle