Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

 Pehlivan Milletvekili Aday Adayı

ahmet -pehlivan-mhp-sakarya-milletvekili-aday-adayi- (3)Ahmet Pehlivan Milletvekili Aday Adaylığına Başvurdu. 

Geyve MHP eski ilçe başkanı Ahmet Pehlivan, milletvekilliği için başvurusunu bugün Ankara’da yaptı.

Geyve İlçesinde yaşamına devam eden; emekli öğretmen, esnaf, MHP eski ilçe başkanlarından Ahmet Pehlivan, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilli seçiminde Sakarya İli MHP Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. ” Sakarya İlinin Güney Coğrafyasının Sesi Olacağım.” sloganı ile yola çıkan Pehlivan açıklamasında şunları söyledi:

DAVAMA HİZMETE ÖĞRENCİLİĞİMDE BAŞLADIM:

“2002 yılında emekli oldum. Geyve İlçesinde zücaciye iş kolunda 2, optik iş kolunda 1 dükkanım bulunmakta. Bahçelerim de var, tarım işiyle de uğraşıyorum. Kısaca Türk Toplumunun meşguliyet alanlarından olan hem çiftçiliği hem esnaflığı hem de memurluğu yapan ve bunu ayrıca da siyaset olarak yaşayan bir kişiyim. Siyasi yaşantım ise 1967 yılında Ertuğrul Gazi Lisesinde öğrenci iken başladı. Öğretmenliğimde Ülkü-Bir Teşkilatlarında, Esnaflık yaptığım da 2 defa Geyve MHP ilçe başkanlığı yaptım. 1990-1996 yıllarında Geyve Esnaf Odası Başkanlığı yaptım. MHP Belediye Meclis Üyesi adaylığım oldu.”

GEYVE İLÇESİ ÖTELENİYOR:

” İnşallah, Bölgeme hizmet edebilmek için MHP Milletvekili aday adayı oldum. İnşallah aday da olurum ve temsil etme imkanına kavuşurum. Ben, Geyve’nin hatta güneyin Sakarya bazında iyi temsil edilemediğini, sesinin iyi duyurulmadığını düşünüyorum. Geyve insanının sakinliğini, öz güven noksanlığını başka kesimler çok iyi kullanıyorlar. Geyve adeta dışlanıyor. Hem hizmet bakımından hem de siyaset alanında hem de bürokratik alanda Geyve’nin dışlandığını, ötelendiğini, itelendiğini görüyorum. Bunu bir şekilde yıkmamız ve değiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Bu noksanlıklarda ilçemizin daha az hizmet almasına neden oluyor. 5 yıldır çektiğimiz çileleri insanımız sanırım unutmamışlardır. Yapılan iyi şeyleri elbette görmemek mümkün değil. Ama insanımız yapılanlardan daha iyi şeylere layıktır diye düşünüyorum.”

GEYVE İLÇESİNİN UFKUNU AÇACAĞIM:

“Geyve İlçesin ufkunun açılması adına geleceği biçimlendirilirken; tarım sanayinde de, tarih turizminde de adım atabilecek bir potansiyele sahip olduğumuzu iddia ediyorum. Hem tarım yapılabilmeli, hem tarım sanayi kurulmalı hem de diğer konularda yatırım yapılmalı. Yayla turizmi için çok güzel alanlarımız var. Tarihi değerlerimiz var. Bölgemiz Cumhuriyetimizin kurulmasında en önemli görevleri ifa etmiş, kurtuluş savaşımızın başlangıcına vesile olmuş, bir çıkışı yaşayan bir bölge. Bu şuurla hareket edip, bölgemizi her konuda geliştirmek ve kalkındırmak hepimizin görevidir diye düşünüyorum.”

SAKARYA İLİNİN GÜNEYİNİN SESİ OLACAĞIM:

“Ben Geyve İlçesini yıllarca önceden beri bir bütün olarak gören ve yaşayan biriyim. Siyaset yaparken de bu bütünlüğü düşünerek hareket ettim. Geyve, Taraklı ve Pamukova İlçeleri bir birlerine o kadar bağlılar ki bunları bir birlerinden koparmak isteyen zihniyet, Geyve İlçesinin siyaseten Sakarya’da olan etkisini ve gücünü kırmak düşüncesiyle bir icraat olarak değerlendiriyorum. Bu 3 ilçe bir bütün coğrafya. İnsanları her konuda bir birine benzer. Onları ayrı bir biçimde mütalaa etmek mümkün değil. Taraklı İlçesinin çehresinin yapılan Termal ve Turizm yatırımları ile ne kadar değiştiğini görmemek mümkün değil. Pamukova İlçemizde de tarımsal alanlarda muazzam iler yapılabileceğini düşünüyorum. Geyve İlçemiz, çevre il ve ilçelerin gıda tüketimlerine destek olan bir yer, fakat ürettiklerini hakkıyla satabilen yapılardan mahrum. İhtisas yapmış olan elemanlar ile bölgeye önemli yatırımlar yapılabileceğine inanıyorum. Sakarya’nın güney coğrafyasının sesi ve soluğu olmak adına BEN DE VARIM.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

Ahmet Pehlivan’ın sitemiz haber müdürü Namık Cihan ile yaptığı röportaj

ahmet-pehlivan-milletvekili-sakarya-aday-adayi-

4162 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle