Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Nisan 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Afrin Zeytin Dalı Harekatı Şehitlerimiz Anısına Fidan Dikildi.

Geyve Akdoğan İlkokulu’nda Afrin Zeytin Dalı Harekatı Şehitlerimiz Anısına Fidan Dikildi.

Geyve  Akdoğan İlkokulu’nda 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan 18 Mart’ta başarıyla tamamlanan Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen 53 askerimiz anısına 53 adet fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Törene; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzbş. R.Gökhan Civek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Protokol Üyeleri, Mahalle Muhtarı Erdal Üstün, okul müdürleri, öğretmenler mahalle sakinleri ve öğrenciler katıldı.

Programı; Okulun Türkçe Öğretmeni Fatma Eker sundu.

Akdoğan İlkokulu öğrencileri tarafından şehitlerimiz adına seslendirilen şiirlerin ardından Kaymakam İlyas Memiş ile Akdoğan İlkokulu Müdürü Remzi Yetkin birer konuşma yaptı.

Kaymakam İlyas Memiş konuşmasında; Ülkemizin güneyinde oluşturulan ve ülke güvenliğimizi tehdit eden terör koridorunu yok etmek amacıyla başlatılan Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, onların anısını ilçemizde yaşatmak adına bu önemli etkinliği düzenleyen başta okul müdürü olmak üzere öğretmenler ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş’in konuşması sonrasında, İstiklal Marşı Yarışmasında il ikincisi olan Hilal Akyel, İstiklal Marşı’nı okudu.Okul öğrencisi Umut Akgül, Arif Nihat Asya’nın DUA şirini seslendirdi.Akdoğan Mahallesi İmamı Hasan Biryan, şehitlerimiz için dua ettirdi.

Okul bahçesine, Geyve Orman İşletme Müdürlüğünün destekleri ile edinilen çınar-dış budak-servi-mazı-batı ladini fidanları dikildi.Tören protokol, öğretmen ve öğrenciler tarafından 53 fidanın toprağa dikilmesi ile son buldu.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2086 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle