Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ekim 2013 | Alt Haberler, Sakarya

UYUMAZ’IN DOSYASI YARGITAYA GÖNDERİLDİ..

Adapazarı’nda geçtiğimiz yıl, gazetesini denetlemeye gelen Basın İlan Kurumu çalışanlarını vurarak öldüren Adnan Uyumaz, bugün yeniden hakim karşısındaydı. Uyumaz, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

adnan_uyumuza_bayramda_buyuk_sok.jpg-11-10-2013

Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ile kurum çalışanı Devrim Özergin’i silahla vurarak öldüren ve yerel gazete çalışanı Mustafa Süke’yi de yaralayan Yerel Anadolu Gazetesi imtiyaz sahibi, Adapazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adnan Uyumaz’ın yargılanmasına, Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Bir yıldır süren davada bugün mahkeme heyeti kararı açıkladı. Uyumaz, iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırılırken, karar temyiz yolu açık olmak üzere Yargıtay’a gönderildi.

Yaklaşık 2 saat süren davanın ardından kurum olarak resmi açıklamayı yazılı olarak daha sonra yapacaklarını belirten BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, “Bugün Sakarya’daki süreç bitti. Biz yargıya her zaman güvendik, güvenmeye de devam edeceğiz. Kararlar ne olursa olsun şehit olan 2 arkadaşımızı geri getirmeyecek. Onların aileleri çocukları bizim emanetimiz. Türk Hakim ve savcıları adaleti her zaman gereken neyse onu yapıyor. Tutuklu arkadaşımızın ailesine de sabırlar diliyorum” dedi.

KAYNAK:Medyadetay.com

2367 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle