Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

4-6 Yaş Kuran Kursu Öğrencileri Şenlikte Buluştu

Geyve Müftülüğünce 4-6 Yaş Kuran Kursları Yıl Sonu Çocuk Şenliği Düzenlendi.

Geyve ilçesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde İlçe Müftülüğünce, Müftülüğe bağlı anaokullarında öğrenim gören 4-6 yaş çocukları için yıl sonu çocuk şenlik programı düzenlendi.

Geyve İnciksuyu Mahallesinde bulunan Erkek Yatılı Kuran Kursu bahçesinde düzenlenen programa, Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Müftüsü Ali Erhun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, öğretmenler, veliler ve çocuklar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kaymakam İlyas Memiş ve İlçe Müftüsü Ali Erhun birer konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş konuşmasında; “Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir” Hadisi Şerifi’nin rehberliğinde, “Ağaç yaş iken eğilir” Atasözümüzün düsturuyla çocuklarımıza genç yaşlarında Kuran eğitimi verilmesi ve dini bilgilerin öğretilmesinin önemli olduğunu ifade ederek; Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açılan bu Kuran kurslarımızın İlçemizde açılmasında gayret gösteren başta ilçe müftüsü, kurs hocaları ve çocuklarını bu kurslara gönderen velileri tebrik etti.

Kaymakam Memiş ve protokol daha sonra yapımı tamamlanan ve Ramazan ayından sonra hizmete açılacak olan 110 yatak kapasiteli Merkez Yatılı Kuran Kursu binasında incelemelerde bulundu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3370 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle