Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Aralık 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

O gecenin Kahramanı Konuştu..

15-temmuz-karman-doktor-sezai-celik-geyve-konferansi-29Geyve Anadolu Lisesi, Geyve Kaymakamlığının “Değerler Eğitimi Projesi ” kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda “Değerler Eğitimi ve Toplum Hizmeti” temalı bir program düzenledi. Programı okulun öğretmeni Mürvet Hazel Öztekin sundu.

Programa; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Kurum Yöneticileri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Geyve Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda; “15 Temmuz Şehitleri Ruhu ve Demokrasi Mücadelesi.” ve “Kanser İle Mücadele.” konularında konuşmalar yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra, konuklara, konuşmacı konuk Opr. Dr. Sezai Çelik’in hayat hikayesi slayt eşliğinde sunuldu.

İlk konuşmacı konuk olan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kahramanı Opr. Dr. Sezai Çelik o gece yaşanılanları ve köprüde ki yaşam ile ölüm arasında sıkışan vatandaşların yaşadıklarını slayt eşliğinde anlattı. Konuklar bu açıklamalar sırasında duygusal anlar yaşadı.

O GECENİN KAHRAMANI

15 Temmuz kahramanlarından Operatör Dr. Sezai Çelik, o gece yaşadıklarını özetle şöyle anlattı: 15 Temmuz gecesi televizyondan darbeyi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını duyunca; sitedeki komşularımızla 1.Boğaz Köprüsüne gittik. Yedinden yetmişe el birliği yaparak; milletin parasıyla alınan silahı millete doğrultan hain FETO’cülere gereken dersi verdik.

Bayrağımızı sırtıma sararak hainler tarafından yaralanan yiğitlerimize ilk müdahaleyi yaptım. Motosikletli gençler de cankurtaran gibi, yaralıları hastanelere taşıdı.

Benim için o gece, FETO’nün gerçek yüzünün ortaya çıktığı gecedir. O gece, elinde bayrak, dilinde tekbir sesi olan vatanseverlerin, hainlere haddini bildirdiği gecedir.

Üstat Necip Fazıl Kısakürek, Türk gencinin nasıl olması gerektiğini şu dizelerle dile getiriyor:

Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!

Kalk ayağa, dimdik doğrul ve sevin!

Mehmed’im sevinin, başlar yüksekte,

Ölsek de sevinin, eve dönsek de,

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir,

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

Gençler, Milli Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi Asım’ın nesli gibi gerçek bir nesil olmalısınız.

Yüzlece şehidimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyor; FETÖ’cü hainlere lanet okuyorum, dedi

KANSERDEN DEĞİL , GEÇ KALMAKTAN KORK

Diğer konuşmacı olan; Geyve Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Kubilay Gündoğdu bayan konuklara karşılaşabilecekleri kanser türleri hakkında bilgiler verdi ve yöneltilen soruları cevapladı.

KAYMAKAMDAN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Operatör Dr. Sezai Çelik ve Uzman Dr. Kubilay Gündoğdu’ya teşekkür edip çiçek ve kara kalem tablosu hediye verirken özetle şunları söyledi: Geyve Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle beraber başlatmış olduğumuz Değerler Eğitimi projemize destek veren okul idarecilerine, öğretmenlere, öğrencilerimize, velilerimize çok teşekkür ederim. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalarını tavsiye ederim.

Konuk konuşmacı Opr. Dr. Sezai Çelik, konuşmasını tamamladıktan sonra İlçe Mezarlığına giderek akrabaların mezarlarını ziyaret etti.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2802 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle