Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi…

Geyve İlçesinde ” 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ” etkinlik programı çerçevesinde r program düzenlendi

15 Temmuz 2016 Darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın aziz ruhları için Cuma namazından önce İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Sinanbey Camii’nde anma programı gerçekleştirildi.

Cuma Namazı öncesinde, 15 temmuz Şehitleri için okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duaları yapıldı. İlahiler, kasideler okundu. İlçe Müftüsü Ali Erhun kısa vaazında, 15 temmuzun dini açıdan önemini açıkladı ve nedenleri konusunda açıklamalarda bulundu ve din adamlarına, vatandaşlara düşen görevleri anlattı. Hutbe konuşmasında da Müftü Erhun aynı konulara değindi.

Program sonrasında Geyve Belediyesi tarafından vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi. Pilav ikramı sonunda Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; 15 Temmuz Şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz adına okunan Hatimlerin duasını Merkez Camiinde yaptık. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cuma namazı sonrası belediyemiz tarafından ikramda bulunduk. Allah kabul eylesin, dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1397 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle