Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

101. Yılında Çanakkale Ruhu Konferansı

Geyve’de Çanakkale Ruhu konulu konferans düzenlenecek.

Ak Parti Geyve Gençlik Kolları Çanakkale Zaferi’nin 101. yılına dikkat çekmek amacıyla 18.Mart.2016 Cuma günü “Çanakkale Ruhu” konulu bir konferans düzenleyecek.

Ak Parti Geyve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuğlu katılacak. “Çanakkale Ruhu” konulu konferans Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezinde 18.Mart.2016 Cuma günü saat 14:00 de gerçekleştirilecek..

Çanakkale Zaferi’nin çok iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Ak Parti Geyve Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç “Kültürü oluşturan unsurlardan birisi de tarihtir. Tarihi her olay, kültürü de geniş açıdan etkilemekte, bu etkileşim yeni bir tarihe de kapı aralamaktadır. Geçmişini bilmeyen, eksik ya da hatalı bilen, geçmişi karartılarak hedefinden şaşırtılan bir milletin, kültürünü de yaşatması mümkün değildir. Zaferlerimiz de ağıtlarımız da, hep tarihin bize bıraktığı mirasın ürünü olarak karşımızdadır. Çanakkale’de yaşanılanlar da milli ve manevi birliğimizin, kardeşliğimizin her şartta korunduğunu göstermesine en anlamlı örneklerimizden olduğunu ifade ederek Çanakkale Ruhu konulu konferansımıza tüm hemşerilerimiz davetlidir, dedi.

ÇANAKKALE RUHU KONFERANSI

TARİH:18.Mart.2016
SAAT:14:00
YER:Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezi
KONUŞMACI:Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1449 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle