Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

“100.Yılında Çanakkale Ruhu”…

vehbi vakkasoglu-geyve-100 (4)Geyve Belediye Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferinin 100 yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Geyve A.İ.H.L. Konferans Salonunda “100.Yılında Çanakkale Ruhu” konulu bir konferans düzenlendi.

Programın sunuculuğunu ; Tuğba Yemiş yaptı.

Konferanstan önce; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı konuklara mini bir konser verdi ve alkış aldı.

Konferansın konuşmacısı: Araştırmacı-Tarihçi Yazar Vehbi Vakkasoğlu idi. Konferansı: Sakarya B.Şhr Bel. Kültür Şb. Mdr. Faruk Şİşman, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Başkan Yar. Latif Cengiz, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Aktı, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal, AK Patri İlçe K.K.Bşk. Aynur Gökdemir, Kurum Yöneticileri, Okul Müdürleri, vatandaşlar ve kalabalık bir öğrenci gurubu izledi.

Konuşmacı Vakkasoğlu konuşmasına: “Bu savaşın adı Çanakkale Savaşları değil, İstanbul Savaşıdır. Bu savaşlar bu gün de devam etmektedir. İstanbul Anadolu’nun özüdür. Devletsiz millet olmaz, milletsiz devlet olmaz. Çanakkale savaşları nereden geliyor. Dünü bilelim ki, yarını anlayalım. Yarına; çocuklarımıza, torunlarımıza iman ruhu bırakalım. Yoksa gevşeyeceğiz. Avrupa bizi gevşetiyor. Özümüzden uzaklaştırılıyoruz. Bizi bu hastalığa düşürdüler, Bu hastalığın adı; RAHATİZMA dır. Unutuyoruz çalışkanlığı..” sözleri ile başladı. Konuşmasında; Gelibolu ve Çanakkale’de yaşayanların anlarını ve yabancı yazarların Çanakkale savaşları ile ilgili yazdıklarını aktardı.

Konferansın sonunda Belediye Başkanı Murat Kaya, konuk konuşmacıya çiçek sundu. Yazar Vehbi Vakkasoğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra kitaplarını meraklılarına imzaladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2170 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

100.Yılında Çanakkale Ruhu… için 3 Yorum

 1. ORHAN BAYRAK dedi ki:

  GEYVE : Nüfus 4500 diyorlar ama toplamda 1000 kişi almayan salonda gelenlerin yarısı protokol o salonun dolu olması gerekmez miydi ? yazık hemde çok yazık tebrikler Geyve ilgisizliğine ..

  • Hasan Akkale dedi ki:

   SALON DOLMAYINCA BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN VE OKUL ÖĞRENCİLERİNDEN SALONA MONTE YAPILDI Kİ KOLTUKLAR DOLU GÖRÜNSÜN.. GEYVELİLER BU KADAR BOŞ, BU KADAR İLGİSİZMİŞ. İNSAN BÖYLE BİR KONUŞMACIYI KAÇIRIR MI? KABADAYILIK, KÜFÜRBAZLIKTAN NE ZAMAN VAZGEÇİP DE İLİM VE KÜLTÜR YOLUNA GİRECEK GEYVE. GEYVELİLER.. YETKİLİLER BU KONUDA HAMLE YAPMALI..

 2. Bİ-Rİ-Sİ dedi ki:

  haklısınız arkadaşlar. geyve halkımızın kültürel konulara olan ilgisizliği. aslında bu durum sadece geyve için de geçerli değil. ülkemiz insanı için de geçerli. o salonları büyük şehirlerde doldurmak çok kolay.ama böyle anadolu kasabalarında zorlama ile ancak bu kadar. sanırım burada iş yöneticilere düşüyor. insanları hep dünyevi maddi kazanımların yanında toplumun sosyal-kültürel gelişiminin de sağlanması gerekiyor. ilçemiz yönetici ve aydınlarına da duyurulur.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle