Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Zirai Don Tehlikesine Karşı Yüzlerce Lastik Hazır

geyve-zirai-don-tehlikesine-lastikler-hazir-2Bu gece beklenen don tehlikesine karşı Geyveli çiftçiler alarma geçti.. Yüzlerce lastik yakılmak üzere meyve bahçelerine taşınıyor..

Yaklaşık 10 gün önce yaşanan don tehlikesinin ardından 2. büyük don tehlikesinin bu gece yaşanma olasılığına karşı Geyve ve Pamukova’lı çiftçiler yakılacak lastikleri meyve bahçelerine taşıdılar.

Ateş ve lastik yakarak meyve ağaçlarını dondan korumaya çalışacak olan Geyve ve Pamukovalı çiftçileri uzun ve yorucu bir gece bekliyor.

Lastik ve saman yakarak meyve bahçelerinin üzerinde duman oluşturan çiftçiler, tomurcuklanan ve çiçek açan meyve ağaçlarının zarar görmesini önlemeye çalışıyor.

Geyve ve Pamukova Ovasında soğuk hava çiçek açan meyve ağaçlarını tehdit ediyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre Geyve’de gece soğukluğun -2 ile -4 dereceyi görmesi bekleniyor.

Geyve ve pamukova İlçelerinin yanı sıra civar bölgelerden getirilen eskimiş araç lastikleri yakılmak üzere Geyve Ovası’na getirildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2034 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Zirai Don Tehlikesine Karşı Yüzlerce Lastik Hazır için 1 yorum

  1. fqsdfq dedi ki:

    yokmu baska bi cozum bu ne o isin yapistigi heryer zehirlenecek durdurun su isi allahin takdiri nasip sukur deyip olani yesenize insanlik kac senedir yasio lastik yakarak mi yasadilar zehirlemeyin gunah kim icat etti bunu devlet nerde

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle