Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Şubat 2018 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Zarif, Nahif ve Şair Geyve Kaymakamı

ZARİF, NAHİF VE ŞAİR GEYVE KAYMAKAMI

Geyve Kaymakamlığı GEDEP projesi kapsamında ilçede bir dizi konferanslar veren Araştırmacı-yazar-İlahiyatçi-Akademisyen Şakir Diclehan sosyal medya hesabından Geyve izlenimlerini paylaştı..

İnsanın dehâsı ve üstün yönü, kuşkusuz eserindedir. Ancak eserleri olmakla beraber, onlardan taşan kişilikler vardır. Batılı bir yazar olan André Gide, Oscar Walde’ı anlatırken, “Dehâsını, eserine koyduğundan çok, hayatına koymuştur” der.

Eserinin dışında, olağan olan ya da en azından doğal gözüken insanlar vardır. Eserlerinde de hayatında da olağanüstülük gösterenler gibi…

“Her çiçeği istemeyi
Her gülü koparmayı
Her dağda dolaşmayı
Her zirveyi aşmayı

Diyen Geyve Kaymakamı sayın İlyas Memiş, alışık olduğumuz klasik idareci ve bürokrat tipi dışında bir profil çizmekte ve alelade bir çalışma içinde olduğu görülmektedir . Üstad Sezai Karakoç ve Diriliş neslini anlatmak için ikinci defa gittiğimiz Geyve’ de bize çok yakın ilgi göstermiş ve kucak açmıştır. 

Konferans, olağan üstü bir ilgiyle karşılaşmış, elimizdeki meş’aleyi parlatıp yükseltmemizde ve rüzgârdan sönmemesi içi çırpınıp çaba gösteren tüm öğretmenlere, özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan Bey’e destek olmalarından ötürü çok güzel bir tablonun oluştuğuna tanıklık ettik ve büyük bir mutluluk duyduk.

Entelektüel bir neslin yetişmesinde, şartları zorlayarak bize ışık tutan, düşüncelerimizi topluma ulaştırmada aracı olan idarecileri, eskiden olmayan bir anlayışla ağaç gibi kolunu göklere uzatmak isteyen bir neslin yetişmesini sağlamada yardımcı olan ve görevlerini tam anlamıyla yapanlara selam olsun.

Ayrıldığımızda, ağlayan nardan çok, gülen ayvayla bizi yolcu edenlere duamız: Allahım !

Bu yaradılış ve cömertlikte olan insanlara, ne usanç ne gam ver, Mevera’ ya bakmaları için aynada tebessüm eden ve tüm kâinata yansıyan güler bir yüz ver…

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1399 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle