Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Zafer Bayramı Kutlandı…

Zafer Bayramı Kutlandı…

Geyve İlçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yılı törenle kutlandı.Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma törenini GKAİHL öğretmeni Halil Sert sundu.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya Atatürk Anıtına çelenklerini sundu.Saygı Duruşu sonrasında İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte söylendi. Gönderlere Bayraklarımız Jandarma Uzmanları tarafından çekildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J. Astsb. Kd. Üstçvş. Gürhan Sakallı yaptı. Sakallı konuşmasında özetle şunları söyledi: ” 97. yıldönümünü gururla heyecanla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Yüce Türk Milleti sömürgeci işgalci orduları Vatan topraklarından kesin atarak ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşturmuştur…Türk Ordusu, vazifelerini yerine getirmek için gerekli her türlü modern silah ve araçlara, yüksek eğitim ve disipline, azim ve kararlılığa sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti Devletini parçalamaya çalışan her türlü teşebbüs Türk Ordusunun azim ve iradesi karşısında hüsrana uğrayacaktır…”

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Azra Betül Erol şiirini okudu.Çelenk sunma töreni sonrasında kutlamaya katılan protokol üyeleri, Kaymakamlık Makamında ki kutlamaya katıldı.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya kutlamaları kabul etti.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle