Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Haziran 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

ZABITA’DAN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

geyve-zabıtadan-fırınlara-ramazan-denetimi- (8)Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarındaki kontrol ve denetimlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.

Ramazan Ayı’nda vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilen ürünleri tüketmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırınlarda İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat kontrolleri, ekmek ve pidelerin etiket ve gramaj kontrolleri, un depolama ve ekmek imalat yerleriyle çalışan personelin kılık kıyafetinin uygunluğu gibi kontrolleri gerçekleştiriyor. Görülen eksikliklerin giderilmesi açısından iş yeri sahiplerine süre verilirken, verilen süre sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda Zabıta Yönetmeliği ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezai işlem uygulanıyor.

Ramazan Ayı’nın ilçede sorunsuz bir şekilde geçmesi açısından denetimlerin devam ettiğini ifade eden yetkililer, “Özellikle gıda maddeleri konusunda vatandaşların endişelerinin ortadan kalkması amacıyla denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecek” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2636 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Zabıta’dan Fırınlara Ramazan Denetimi için 1 yorum

  1. mustafa akın dedi ki:

    Başkanım teşekkürler gıda ürünü satan ve imalat eden her gıda sektörü her ay sadece ramazan ayı olarak değil her ay denetlenmeli hatta teşvik açısından her ay sektöründe temizlik sağlığa uygunluk ödülleri verilip mükaatlandırılmalı standartlara uymayanlarada cezalandırılmalı hiç bir şey insan sağlığından daha önde gelememez

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle