Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Kasım 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Zabıta’dan Fırınlara Denetim..

Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kaliteli hizmet açısından fırınlarda denetim uygulaması başlattı.

Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarındaki kontrol ve denetimlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.Denetimlerde Geyve Belediyesi Zabıta amiri Yaşar Bakır, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi Gıda Mühendisi Selin Çınar ile Zabıta personeli görev aldı..

Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilen ürünleri tüketmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Geyve Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırınlarda İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat kontrolleri, ekmek ve diğer ürünlerin etiket ve gramaj kontrolleri, un depolama ve ekmek imalat yerleriyle çalışan personelin kılık kıyafetinin uygunluğu gibi kontrolleri gerçekleştiriyor. Görülen eksikliklerin giderilmesi açısından iş yeri sahiplerine süre verilirken, verilen süre sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda Zabıta Yönetmeliği ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezai işlem uygulanıyor.

Denetimlerde ekipler, hijyenik koşullar, gramaj, ekmek satış fiyatı tarifesi, elektronik terazi ve ayar kontrol belgesi ve resmi evraklar açısından yapılan denetimlerde kurallara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde üretim yapan ekmek fırınları ile unlu mamul üretimi yapan işyerlerinin işletmecileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Denetimlerin belirli aralıklarla yapıldığını söyleyen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Geyve’de üretim yapan fırınlara düzenli olarak ekiplerimizce kontroller gerçekleştiriyoruz. Büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz denetimlerimizde, gramaj ve hijyen konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmamak bizleri son derece memnun ediyor. Fırın sahiplerinin hassasiyeti, vatandaşlarımızın dikkati ve zabıta ekiplerimizin düzenli kontrolleri sonucunda oluşan bu tablonun devamı için denetimlerimizi aralıksız olarak devam ettireceğiz. Vatandaşın sağlığını düşünerek kurallara uyan esnafımıza çok teşekkür ederim. Vatandaşlarımız fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, zabıtalarımızın denetimleri devam edecek” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1576 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Zabıta’dan Fırınlara Denetim.. için 4 Yorum

 1. muallim54 dedi ki:

  Zabıta denetim yapıyor fakat elinde eldiven yok, ayrıca dünkü sebze meyve pazarında satılan patates fiyatlarını da bir zahmet denetlesinler. Pazarda sabahleyin patatesin kg 2,5 lira idi akşam üzeri kg fiyatı 3 liradan satılıyordu. Sanki tüm patates satıcıları anlaşmış gibi.Ekmeğe zam yapılmadı deniyor fakat gramajından çalarak hırsızlık yapıyorlar sonrada kalkmışlar müslümanlıktan bahsediyorlar.Ekmeğimizle lütfen oynamayın.

 2. GEYVELİ dedi ki:

  DENETİM EKİBİ ACEMİ DENETİM YAPANLAR ELDİVEN TAKMALI EKMEKLERİ ÇIPLAK ELLE DOKUNUYORLAR MAKSAT FOTOĞRAF ÇEKİLSİN DENETİM YAPILIYOR ZANNEDİLSİN. DENETENLERİDE DENETLMEK LAZIM. LİSE SOKAĞIN ATAPAŞA CAMİİNİN KARŞI KISMINDAKİ LAKDIRIMLAR SAĞLI SOLLU MARKET KIRAATHANE GALERİLER TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ Bİ ZAHMET ORAYADA EL ATIN ELDİVEN GİYMENİZE GEREK YOK

 3. ÇÖZÜM dedi ki:

  HAMUR YOĞURMA İMALAT YERİNE GİRERKEN AYAKTA GALOŞ ELDİVEN BAŞDA BONE OLMALIKİ DIŞARIDAN MİKROP TAŞIMAMALI DENETLEYEN KURALA UYSUNKİ ESNAFDA UYGULASIN

 4. ÇÖZÜM dedi ki:

  DENETİM EKİBİ ÖNCE KENDİLERİ HİJYEN KURALLARINA UYMALI AYAKDA GALOŞ ELDE ELDİVEN OLMALI YİYECEK İMALATINA GİRERKEN DIŞARIDA KULLANDIĞIN ÜST BAŞLA DEĞİL KURALALRA UYGUN GİYİNİP DENETİM YAPILMALI YORUMLARI YAYINLAYIN TARAFSIZLIĞINIZI KAYBETMEYİN DOĞRUYA DOĞRUYA EĞRİYE EĞRİ DEME HAKKIMIZ OLMALI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle