Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet

Yüce Milletvekili Aday Adayı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Başkanı Ekrem Yüce görevinden ayrıldı.

Çaykur Genel Müdürü iken siyaset sahnesinde yer almak için görevinden istifa eden ardından DOKAP Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Başkanlığı görevine getirilen Geyveli siyasetçi-bürokrat Ekrem Yüce yeniden siyaset için yeşil ışık yaktı.

Didi soğuk çayın mimarı, Çaykur Eski Genel Müdürü ve DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, 24 Haziran’da yapılacak Cumurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Çaykur Genel Müdürlüğü görevinde Çaykur’un 70 yılllık tarihinde ilk kez kara geçmesini sağlayan ve Çaykur tarafından piyasaya sunulan didi soğuk çay üretiminin mimarı olan, DOKAP’ta da başta Yeşil Yol Projesi olmak üzere birçok projenin isim babası olan DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklamada milletvekilliği aday adaylığında bulunmak üzere görevinden istifa ettiğini belirterek, “Çaykur Genel Müdürlüğü görevimden sonra büyük bir onurla sürdürdüğüm DOKAP (Doğu Karadeniz Kalkınma İdaresi) Başkanlığı görevimden 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevimden ayrılıyorum Saygılarımla” dedi.

Yüce’nin Sakarya’dan Ak Parti aday adaylığı başvurusunda bulunması bekleniyor.

Yüce, 12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde Çaykur Genel Müdürü iken, AK Parti Milletvekili aday adayı olmak için Çaykur’a tarihin altın yıllarını yaşattığı ve başarıyla dolu 8 yıl sürdürdüğü Çaykur Genel Müdürlüğü görevinden istifa etmiş ve Ak Parti’den Sakarya Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

EKREM YÜCE KİMDİR?

Sakarya Vilayeti, Geyve İlçesi’nin Çengel Köyü’nde 1954 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da, lise öğrenimini Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. Kırklareli, Erzurum ve Adana gibi illerimizde Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda devlet memurluğu ve idari görevlerde bulundu.

ÇAY-KUR Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğü’nde Mühendislik, Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümü’nde Okutmanlık yaptı. Bu görevine Rize Üniversitesi’nde de devam etti. Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. ÇAY-KUR Genel Müdürlüğü’nde ve özel sektörde, Mühendis, Kısım Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adapazarı Merkez Erenler Belediye Başkanlığı görevini yaptı.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü [ÇAY-KUR] Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini 04.02.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.

KAMU-İŞ [Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası] Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini 15.11.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar sürdürdü.Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yaptı.ÇAY-KUR Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Başkanlığı görevini 08.06.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.Rize Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.Rize Üniversitesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.2012 Tarihinden itibaren DOKAP başkanlığını yürütüyordu. Ziraat Yüksek Mühendisi Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

3678 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle