Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Yılan Hikayesine Dönen Kavşak İçin İlk Çalışma Başlatıldı.

Yılan Hikayesine Dönen Kavşak İçin İlk Çalışma Başlatıldı.

Geyve Adapazarı arasındaki karayolunun bölünmesinden sonra sıkıntılı yıllar geçiren Bağlarbaşı Mahallesinin D-650 karayolu ile bağlantısını sağlayacak proje için ilk çalışma başlatıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanı Fatih Pistil, Bağlarbaşı mahallesine giriş ve çıkışlarda sıkıntı yaşanan ve üst kavşak istenen bölgede incelemelerde bulundu.

Alt Geçit’in Üstüne Kavşak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanı Fatih Pistil, Bağlarbaşı Köyünü ana yola bağlantısı sağlayacak kavşak projesinin şu anda bulunan alt geçitin üstüne yapılabilmesi için proje sorumlusu ile bölgede incelemelerde bulundu. Büyükşehir Ulaştırma Dairesi Başkanı Pistil’in incelemelerine Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hakan Özbağ ile Dereköy Mahallesi muhtarı Süleyman Ortaç’da eşlik etti. Üstüne  Kavşak yapılacak Alt geçit Sakarya Nehri üzerinde yapılan HES nedeniyle zaman zaman suyla dolmasından dolayı defalarca haber konusu oluyordu.Proje üzerinde çalışılan kavşak buraya yapıldığında alt geçit’in suyla dolması ile Bağlarbaşı ve Dereköy Mahallesinin ana yol ve yan yol bağlantı problemi de sona ermiş olacak.

Başbakanın Otobüsünü Durdurmuşlardı

D-650 Karayolunun bölünmüş yol yapılmasından sonra ana yolun Adapazarı istikametine bağlantı problemi yaşayan Bağlarbaşı Mahallesi sakinleri geçtiğimiz yıllarda zamanın Başbabakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otobüsünü durdurarak kavşak istemişlerdi.

Dosyayı Külliye’de sundu

Daha önceleri bir çok yerde kavşak sorununu dile getiren Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hakan Özbağ, en son Külliyedeki muhtarlar toplantısında Bağlantı sorunu ile alakalı dosyayı Cumhurbaşkanlığına sunmuştu. Muhtar Özbağ, Mahallemizin ana yola bağlantı sorununu yıllardır dile getiriyioruz.Ama bir arpa boyu yol alamadık. En son Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla ile yaptığı toplantımızda bu sıkıntımızı dile getirdik. Büyükşehir yetkilileri kavşak yapılması muhtemel bölgeye gelerek proje çalışması konusunda fizibilite çalışması yaptılar. Bağlarbaşı mahallemiz için İnşaallah hayırlısı olur dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3424 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle