Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Yetimler İftarda Buluştu…

geyve-yetimler-iftari- (13)Geyve İlçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatının “Saygın Sosyal Tesisi” n de düzenlediği “Yetimler İftarı” n da, iftara katılan minikler gönüllerince bir akşam geçirdi.

İftara; çeşitli nedenler ile yetim kalan çocuklar ile aileleri ve ilçede konuk olan Suriye’li aileler ve çocukları katıldı.

İftar öncesinde, Belediye Başkanı Murat Kaya konuklara kısa bir hoş geldiniz – hayırlı olsun konuşması yaptı. İftarı düzenleyen İlçe Kadın Kolları Yönetimini kutladı.

İlçe AK Parti başkanı Muhittin Irmak kısa konuşmasında, iftara katılan ailelere ve düzenleyen komiteye teşekkür etti.

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir açıklamasında:

” AK Parti Genel Merkezi tarafından belediyelere gönderilen talimat gereği olarak, her yıl ramazan ayının 15 akşamında “Yetimler İftarı” düzenlenmekte. Bu yıl ki iftarımıza katılan ailelere teşekkür ederiz. Umarız iftarımıza katılan ailelerimiz ve miniklerimiz gönüllerince bir akşam geçirmişlerdir. İftarın düzenlenmesinde yardımlarını esirgemeyen Kadın Kolları Üyesi Sayın Tuba Yemiş’e, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç ve Üyelerine, iftarımıza desteklerini sunan esnaflarımıza da teşekkür ederiz. Rabbim hayırlarını kabul etsin.” Dedi.

İftara katılan minik konuklar, iftar öncesinde palyaçolar eşliğinde oyunlar oynadı. Pamuk helva satıcı önünde, macuncu önünde kuyruklar oluştu. Dağıtılan hadis kitabı-şekerler adeta kapışıldı. Şerbetçi, dağıtımına iftardan önce başladı ve uzun süre sürdü dağıtımı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2534 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle