Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mart 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

CEP HARÇLIKLARI HESAPLARA YATTI

BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU.

Geyve Belediyesi Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı yetimlere harçlık projesinin ilk ödemesi yapıldı. Başkan Kaya sosyal medya hesabından yetim ve öksüzlere sahip çıkalım çağrısı yaptı.

Geyve Belediyesi Şubat ayında yapılan meclis toplantısında örnek bir karara imza atmıştı. Yetim ve öksüz çocuklara nakdi yardım kararının meclis üyeleri tarafından onaylanması sonrasında ilk adım atıldı. Belediye Meclisinde üniversite okuyan öksüz ve yetimlere 250 TL, lise okuyanlara 150 TL nakdi yardım yapılması kararı alınmış ve bu karar doğrultusunda İlçede oluşturulan komisyon tarafından tespit edilen 149 yetim ve öksüz çocuğun ilk harçlıkları banka hesaplarına yatırıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya sosyal medya hesabından yetim öksüzlere destek için çağrı yaptı. TEB Geyve Şubesi’nde açılan hesap numarasını takipçileriyle paylaşan Başkan Kaya yetim ve öksüze sahip çıkmanın anlam ve önemini belirten hadislerle çağrısını güçlendirdi.

Başkan Kaya sosyal medya hesabından yaptığı duyuru da “Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyuruyor ki! “Bir kimse sırf Allah rızâsı için bir yetimin başını okşarsa elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap yazılır. Yine Rasûlullah (s.a.v.), üç yetim yavrunun ihtiyaçlarını karşılayan kişinin, gecelerini ibadet, gündüzlerini oruçla geçiren ve her şeyini fedâ ederek gece-gündüz Allah yolunda koşan kişi gibi sevap kazanacağını beyan etmiştir”

Yardım yapmak isteyenlerin doğrudan bankaya giderek sosyal yardım hesabı olan TEB Geyve Şubesi; TR 77 0003 2000 0000 0051 4228 91 İBAN numarasına yatırabileceklerini ifade ederek

“Sizlerin katkılarıyla Geyve ilçemizde, komisyon tarafından belirlenen kriterlere uyan yetimlerimiz maaşlarını almaya başladı. İnşallah yetim kardeşlerimize her ay düzenli olarak ödeme yapacağız. Bu projenin belediye kanalıyla yapılacak olması da bize ayrı bir gurur kaynağı. Bağışlarınızla ilçemizdeki yetimlere hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

3744 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle